Колишній спецпредставник Трампа в Україні оцінив загрозу «Мінська-3»

Курт Волкер

Колишній спецпредставник Дональда Трампа з питань України Курт Волкер не бачить ризиків завершення повномасштабної війни Росії проти України на умовах нового «Мінська».

Попередні угоди, які провалилися, передбачали припинення вогню й слідували за поразками української армії на Донбасі, нагадав він.

«Мені видається, люди розуміють, що мінські домовленості були прийомом, який відвертав увагу. Їх використала Росія, щоб залучити всіх до ходіння по колу з незначними питаннями, а сама при цьому планувала домінувати в Україні», – наголосив Курт Волкер в інтерв'ю Радіо Свобода.

Дипломат вважає, що зараз є чітке розуміння різниці між припиненням бойових дій і завершенням війни, кінець якій не покласти, якщо не вдатися до принципово нових кроків.

«Вам потрібні реальні гарантії безпеки для України, а не якийсь підвішений стан чи невизначений статус для неї, що базуватиметься на хитких угодах, які не виконуватиме Росія», – зазначив Волкер.

На думку колишнього високопосадовця, НАТО залишається єдиною дієвою гарантією безпеки, здатною запобігти черговому нападу РФ на Україну.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Жорстка посадка». Як на Заході бачать можливе завершення війни у «вирішальному» 2025 році?

Укладені у вересні 2014-го і лютому 2015 року мінські домовленості передбачали припинення вогню і розведення військ на Донбасі, проведення в цьому регіоні місцевих виборів і повернення його під контроль України. Угоди декларували ці положення, але не обумовлювали їхній порядок. Через це домовленості фактично не були реалізовані: Москва наполягала на пріоритеті проведення виборів, Україна вимагала поновлення контролю над державним кордоном до будь-якого голосування.

Наприкінці 2024 року один із дипломатів Євросоюзу на умовах анонімності розповів Радіо Свобода, що не бачить позитивних сценаріїв для України, є «погані чи ще гірші». «Буде жорстка посадка... Гадаю, ми прямуємо до «Мінська-3», – розповів представник ЄС.