Попри війну, Україна на завершення опалювального сезону виходить із профіцитом потужності, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
«Росія залучила безпрецедентні сили, сподіваючись залишити українців протягом зими 2022–2023 рр. без світла, водо- та теплопостачання та зі зруйнованою енергетикою. Плани ворога зазнали краху», – заявив міністр.
Галущенко також наголосив, що Україна під час повномасштабної війни виходить із достатніми запасами газу та вугілля, а головне із досвідом та підтримкою потужної міжнародної коаліції.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Окупований Севастополь: чи реальні нові плани з розробки у Криму морських дронів для РФ?Очільник Міненерго повідомив, що воєнний вплив на українську енергосистему зі сторони РФ був і залишається «безпрецедентним». Загалом із жовтня минулого року армія РФ по енергетичній інфраструктурі України здійснила 31 повітряну атаку, із яких 14 масовані ракетні удари та 17 – атак групами дронів-камікадзе.
Раніше в «Укренерго» заявили, що дефіцит потужності в енергосистемі України відсутній близько 20 днів і наразі не прогнозується.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зеленський: Україна пройшла складну зиму, але загроза для енергосистеми зберігаєтьсяУ компанії нагадали, що за 4,5 місяці, за даними прокуратури, 255 ракет і дронів влучили по енергетичній інфраструктурі, з них 214 – по об’єктах високовольтної мережі НЕК.
Російські військові з 10 жовтня 2022 року розпочали обстріли критичної енергетичної інфраструктури України, що спричинило дефіцит генерації електроенергії та проблеми з розподілом між регіонами. У 2023 році Росія зменшила інтенсивність атак, а українські енергетики спромоглися значною мірою відновити потужності, також допоміг відновити баланс імпорт електроенергії.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час