Міністерство оборони Вірменії 2 жовтня прокоментувало заяви лідерів країн Мінської групи щодо конфлікту в Нагорному Карабасі і привітало реакцію на події.
«Ми вітаємо той факт, що співголови Мінської групи на рівні своїх лідерів відреагували на застосування сили в Нагорному Карабасі конфліктної зони шляхом суворого засудження», – йдеться в заяві.
Вірменія засудила «агресивні спільні дії» Азербайджана та Туреччини, звинувативши Анкару у втручанні в події в регіоні.
«Вірменія лишається відданою мирному вирішенню Нагорно-Карабахського конфлікту. Хоча ця агресія щодо Нагорного Карабаху і надалі буде отримувати нашу потужну й рішучу відповідь, ми готові залучити співголів Мінської групи ОБСЄ, щоб відновити режим припинення вогню на основі домовленостей 1994-1995 років», – стверджують у оборонному відомстві.
Server error
Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.
Будь ласка, використайте пошук
Міністерство оборони Азербайджану наразі не коментувало цю заяву.
1 жовтня президенти США, Росії та Франції оприлюднили спільну заяву про ситуацію в Нагірному Карабасі – міжнародно визнаній території Азербайджану, яка понад три десятиліття контролюється вірменськими силами.
Активна фаза давнього конфлікту між Азербайджаном і Вірменією розпочалася 27 вересня. За кілька днів загинули, за різними даними, десятки або сотні людей. Сторони заявляють про втрати серед цивільних і звинувачують одна одну у застосуванні важких видів озброєння і найманців.
У 1988 році в Нагірному Карабасі (тоді – Нагірно-Карабаська автономна область Азербайджанської РСР) відбулися мітинги місцевого вірменського населення, яке прагнуло приєднання до тодішньої Вірменської РСР. Баку не погодився з цим.
Your browser doesn’t support HTML5
У 1992–1994 роках сторони вели масштабні бойові дії. В цей час Азербайджан втратив контроль над територією Карабаху і прилеглих до нього районів, всього близько 20% території країни. Тоді регіон залишили майже всі азербайджанці і десятки тисяч біженців інших національностей.