Споживання електроенергії в Україні лишається високим через утримання спекотної погоди у більшості областей, однак фіксується тенденція до його зниження, повідомляє компанія «Укренерго».
«Учора, 1 вересня, добовий максисмум споживання був на 3,2% нижчим, ніж попереднього вихідного дня – у суботу, 31 серпня. Сьогодні, станом на 9:30, рівень споживання електроенергії на 3,7% нижчий, ніж в цей же час попереднього робочого дня – у п’ятницю, 30 серпня», – кажуть енергетики.
Повідомляється, що через бойові дії та з інших причин сьогодні вранці повністю або частково знеструмлені 563 населені пункти. Зокрема, є нові знеструмлення у Донецькій, Харківській, Сумській, Чернігівській, Миколаївській, Херсонській областях.
Сьогодні протягом всієї доби продовжують діяти заходи обмеження споживання.
В «Укренерго» нагадують, що зараз українська енергосистема відновлюється після дев’яти масованих атак РФ, у ній зберігається дефіцит потужності, а на енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 230 ударів по енергетиці показали її «слабкі місця» – експерти про наслідки масованого удару РФРосійські війська 26 серпня завдали масованого удару по об’єктах критичної інфраструктури України, зокрема енергетичному сектору країни. У Повітряних силах зазначили, що війська РФ запустили по Україні 127 ракет та 109 ударних БПЛА. В результаті протиповітряного бою збито 201 повітряну ціль – 102 ракети та 99 ударних БПЛА.
В «Укренерго» атаку РФ на українську енергосистему назвали наймасштабнішою від лютого 2022 року.
За даними прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, внаслідок атаки постраждали загалом 15 областей України. «Укренерго» запровадило екстрені відключення електроенергії.
Влітку в Україні періодично діяли графіки погодинних вимкнень світла, головна причина їх застосування – наслідки ракетних і дронових ударів РФ по українських електростанціях. За даними «Укренерго», втрати української енергосистеми перевищують 9 ГВт потужності, що еквівалентно споживанню у пікові години влітку Нідерландів або Фінляндії.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У ДТЕК пояснили, чому не попереджають про екстрені відключення світла