Україна «виконала всі невиконані кроки» – Єврокомісія про те, коли можливі переговори про вступ до ЄС

Виконавчий орган ЄС регулярно інформує про стан переговорів із кандидатами на членство

Україна виконала всі невиконані кроки, визначені у висновку Європейської комісії від 2022 року. Про це сказано в оновленому звіті щодо розширення, який планують оприлюднити пізніше 30 жовтня. Документ, підготовлений виконавчим органом Євросоюзу, опинився в розпорядженні Радіо Свобода.

«Україна продовжувала заохочувати доброчесність і заслуги в судовій системі, а також зміцнювати антикорупційну інституційну базу та нарощувати результати правозастосування в справах про корупцію на високому рівні», – сказано у звіті.

Позитивно відзначені зусилля України щодо прав нацменшин, на яких наполягала, зокрема, Угорщина.

«Україна також переглянула своє законодавство щодо захисту прав осіб, які належать до національних меншин. Обмеження основних прав, пов’язані з воєнним станом, залишаються загалом пропорційними», – зауважує Єврокомісія.

Водночас у висновках сказано, що, попри прогрес у фундаментальних реформах, «потрібні подальші зусилля».

«Україні слід продовжувати зосереджуватись на подальшому створенні надійного досвіду правоохоронної діяльності у справах про корупцію на високому рівні… також посилити боротьбу з організованою злочинністю», – рекомендується в документі.

Слід також, сказано у звіті Єврокомісії, працювати над подальшим застосуванням оновленого законодавства щодо прав нацменшин у тісній кооперації з ними. У Єврокомісії наголошують і на необхідності вдосконалювати реформи в галузі державного управління та децентралізації.

«Заходи з підтримки ремонту та реконструкції інфраструктури будуть ключовими для повного відновлення економіки, особливо в енергетичному секторі, який потребує подальшої децентралізації та поліпшення управління», – йдеться у документі.

Скринінг українського законодавства на відповідність європейському, як сказано, «просувається гладко». Єврокомісія відзначає ратифікацію Україною Римського статуту й наголошує на необхідності привести у відповідність національне законодавство.

«Якщо Україна виконає всі умови, комісія з нетерпінням чекає на відкриття переговорів щодо кластерів (переговорних розділів – ред.), починаючи з основ, якнайшвидше у 2025 році», – такими словами завершується оцінка прогресу України.

Читайте також: Європейська Рада підтвердила, що поточний курс Грузії «фактично зупиняє» її рух до ЄС

Виконавчий орган ЄС регулярно інформує про стан переговорів із кандидатами на членство, включаючи Україну, Молдову, Грузію, Туреччину та країни Західних Балкан.

Європейська рада у грудні минулого року вирішила розпочати переговори про вступ України і Молдови до Європейського союзу. Статус кандидата на вступ до Європейського союзу країни отримали у червні 2022 року.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Українці чітко заявляють, що хочуть подолати корупцію. Прогрес є». Інтерв’ю із директором Європейського департаменту МВФ