Месенджер Telegram є найпопулярнішим джерелом інформації для 47% опитаних українців, а телемарафон майже на рівні розповідей знайомих, свідчать дані дослідження Соціологічної групи «Рейтинг», проведеного у вересні цього року.
Також серед джерел інформації є YouTube (26%), «Єдиний марафон новин» (21%), розповіді очевидців подій/знайомих та офіційні державні джерела (обидва – по 19%).
Інші джерела включають телевізійні канали, які не є частиною «Єдиного марафону новин» (16%), українські онлайн-медіа (15%) та міжнародні ЗМІ (14%).
Разом з тим, соціальні мережі вважаються основним джерелом дезінформації (53%), за ними йдуть месенджери (зокрема і Telegram) (35%) і телебачення (32%).
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Інструмент інформування чи впливу: навіщо Банковій телемарафон та що влада планує робити з ним далі?89% опитаних українців вважають дезінформацію серйозною проблемою, серед яких 56% вважають її дуже серйозною, а 33% – скоріше серйозною. Лише 10% не вважають проблему дезінформації та фейків серйозною.
Telegram – це безкоштовний месенджер, який дозволяє своїм користувачам обмінюватися текстовими повідомленнями, голосовими та відео дзвінками, а також обмінюватися файлами та медіа. Засновником Telegram є Павло Дуров, російський підприємець, також відомий як засновник соціальної мережі «ВКонтакте». Він створив Telegram у 2013 році разом зі своїм братом Миколою Дуровим.
Відколи Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, головні українські телеканали транслюють спільний контент – цілодобовий телемарафон «Єдині новини», який вони створюють у співпраці з високопоставленими представниками влади.
Довіра до телемарафону «Єдині новини» між травнем 2022 року і жовтнем 2023 року знизилася з 69% до 48%, а у грудні 2023 року показник знизився до 43%, свідчить опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
Your browser doesn’t support HTML5