За 72 години близько 3 тисяч військових повернулися до служби з СЗЧ – Військова служба правопорядку

Олександр Гринчук відмовився назвати точну кількість військових у СЗЧ, назвавши такі дані «чутливими» (фото ілюстративне)

За останній місяць до лав Збройних сил України повернулися близько шести тисяч військовослужбовців, які самовільно залишили частину, повідомив заступник начальника Головного управління Військової служби правопорядку ЗСУ Олександр Гринчук на брифінгу в Києві 3 грудня, передає кореспондентка Радіо Свобода.

«Це шість тисяч військовослужбовців, які вже зараховані у списки у військових частинах за останній місяць. Тобто вони вже перебувають в строю», – сказав Гринчук.

За його словами, за 72 години після набуття чинності законом про добровільне повернення на службу тих, хто вперше самовільно залишив військову частину або дезертував, до строю повернулися близько трьох тисяч військовослужбовців.

Крім цього, каже Гринчук, є військовослужбовці, які перебувають в органах управління ВСП, яких розшукали і направили для проходження ВЛК, а також ті, з якими проводять певні слідчі дії органи досудового розслідування – тому «ця цифра динамічна і у зв’язку з прийняттям відповідного законодавства має тенденцію на збільшення», зазначив він.

Гринчук відмовився назвати точну кількість військових у СЗЧ, назвавши такі дані «чутливими».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Закон про СЗЧ: наскільки посилять військо бійці з «другим шансом»?

«Служба правопорядку обліковує випадки СЗЧ. Це 15-хвилинне інформування командиром, а потім протягом доби письмово органом управління ВСП, в зоні діяльності якого здійснив ЗСЧ той чи інший військовослужбовець. Відповідно, ми здійснюємо заходи розшуку. В цей час він військовий може повернутися, але він у нас вже облікований», – пояснив заступник начальника Головного управління Військової служби правопорядку.

За його словами, загалом близько 40-60% військовослужбовців, які вчинили СЗЧ, самостійно повертається на військову службу. За новим законом, повернення відбувається у батальйони резерву.

Верховна Рада 21 листопада ухвалила в цілому закон про добровільне повернення на службу тих, хто вперше самовільно залишив військову частину або дезертував.

Він передбачає, що під час дії воєнного стану військовослужбовцям, які вперше самовільно залишили військові частини, але згодом добровільно прибули до місця проходження служби, дія контракту продовжується. Поновлюються також грошові виплати.

Закон набув чинності 29 листопада.

У Державному бюро розслідувань заявили, що військовослужбовців, які добровільно повернуться на службу до 1 січня 2025 року, поновлять з усіма соціальними гарантіями.

Читайте також: СЗЧ: чому військовослужбовці кидають армію і як вирішити проблему?