Військовослужбовців, які добровільно повернуться на службу до 1 січня 2025 року, поновлять з усіма соціальними гарантіями – про це повідомила радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян в ефірі національного телемарафону, передає пресслужба бюро 2 грудня.
Вона уточнила, що основною метою нового закону є створити можливості для військових, які пішли в самовільне залишення частини, до 1 січня повернутися в частини й «продовжити службу без докорів сумління і без конфлікту із законодавством України».
Читайте також: ЗМІ: суд продовжив запобіжний захід Сергію Гнезділову, який публічно пішов у СЗЧ
За словами представниці бюро, законодавці розробили спеціальний алгоритм для повернення військовослужбовців на службу. Зокрема, військові, які самовільно залишили військові частини чи місця служби або дезертували до набрання законом чинності, мають можливість добровільно, але не пізніше 1 січня 2025 року, прибути до відповідних військових частин для продовження військової служби.
«Керівник військової частини не пізніше 72 годин з дня їх прибуття до військової частини чи місця проходження служби продовжує дію контракту, а також поновлює виплату грошового, продовольчого, речового та інших видів забезпечення», – повідомляє ДБР із посиланням на Сапьян.
Як додає речниця, такому військовослужбовцю поновлюються усі пільги, передбачені державою. Також командир має повідомити орган досудового розслідування та військову службу правопорядку про те, що дія контракту військовослужбовця продовжується. Це гарантуватиме початок автоматичної поцедури закриття кримінального провадження.
Читайте також: СЗЧ: чому військовослужбовці кидають армію і як вирішити проблему?
При цьому, якщо військовий не повертається на службу до 1 січня, кримінальне провадження може завершитися вироком. Сапьян наголошує, що в разі визнання винним у самовільному завершенні частини або дезертирстві обвинуваченим загрожує до 10 років ув’язнення.
Верховна Рада 21 листопада ухвалила в цілому закон про добровільне повернення на службу тих, хто вперше самовільно залишив військову частину або дезертував.
Він передбачає, що під час дії воєнного стану військовослужбовцям, які вперше самовільно залишили військові частини, але згодом добровільно прибули до місця проходження служби, дія контракту продовжується. Поновлюються також грошові виплати.
Форум