Сполучені Штати запровадили нові санкції з метою обмежити здатність Китаю виробляти складні мікрочипи, які можуть бути застосовані для сучасної зброї та військових технологій штучного інтелекту – відповідне рішення оприлюднило Міністерство торгівлі США 2 грудня.
До санкційного переліку увійшли 140 компаній, в тому числі фабрики з виробництва мікрочипів та інвестиційні компанії, які фінансують модернізацію війська Китаю.
Обмеження також запровадили проти 24 видів устаткування з виробництва мікрочипів і трьох видів програмного забезпечення. Обмеження є також на експорт зі США до Китаю широкосмугової пам’яті HBM, що є важливим компонентом для чипів штучного інтелекту.
Міністерка торгівлі США Джина Раймондо назвала це рішення «кульмінацією» цілеспрямованого підходу президента США Джо Байдена, спрямованого на те, щоб разом із союзниками «не дозволити КНР налагодити власний цикл виробництва розвинутих технологій, що загрожують нашій національній безпеці».
Читайте також: За двома зайцями. Китайська компанія із заводом у США оснащує армію РФ
Заступник Раймондо Розман Кендлер, наголосив, що стратегія Китаю, яка поєднує військові та цивільні можливості, несе «серйозний ризик того, що сучасні вузлові напівпровідники будуть застосовуватись з військовою метою і загрожувати безпеці США, союзників і партнерів».
Посольство Китаю у США засудило крок і пригрозило «рішучими заходами». Посольство знову звинуватило США в «розтягуванні концепції національної безпеки та зловживанні експортними обмеженнями».
Хоча ці санкції поширюються на 10 компаній з мережі китайського гіганта Huawei Technologies, мережі інших виробників чипів обмежені менше, зазначає Washington Post.
WP вказує – США провели місяці перемовин з Нідерландами та Японією, двома країнами, що мають важливі компанії з виробництва мікрочипів, аби не дозволити Китаю обходити санкції.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: На переговорах у Пекіні Бербок застерегла Китай від підтримки Росії