СБУ встановила особи трьох охоронців російської в’язниці на окупованій Донеччині

СБУ заочно повідомила чоловікам про підозру у воєнних злочинах, вчинених за попередньою змовою групою осіб

Служба безпеки України заочно повідомила про підозру трьом охоронцям російської в’язниці в Горлівці – про це відомство заявило 9 січня. Зокрема, їх підозрюють у катуванні українських полонених.

«Фігурантами є троє мешканців регіону: Андрій Кононенко, Дмитро Андрєєв і Артем Карянов, які на початку повномасштабної війни вступили до окупаційного «управління виконання покарань по ДНР», – йдеться в повідомленні.

За даними СБУ, їх призначили охоронцями катівні, яку російські окупанти облаштували на базі захопленої виправної колонії № 27 у Горлівці:

«У застінках вони організовували так звані «прийомки», коли протягом першої доби ув’язнення українських полонених забивали до напівсмерті спеціальними кийками ПР-73. За даними військової контррозвідки СБУ, у такий спосіб рашисти одразу намагалися психологічно зламати потерпілих та «вибити» з них згоду на співпрацю з РФ».

Читайте також: Лубінець назвав хибними висновки ООН щодо поводження з російськими полоненими

Як додає відомство, в разі відмови фігуранти ув’язнювали полонених до карцерів або переповнених камер, де залишали стояти на ногах, без їжі та води. Також до полонених застосовували імітацію розстрілу.

СБУ заочно повідомила чоловікам про підозру у воєнних злочинах, вчинених за попередньою змовою групою осіб. За даними правоохоронців, вони перебувають на окупованій частині Донецької області, «тривають комплексні заходи, щоб знайти їх і покарати».

За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими на грудень 2024 року, з 24 лютого 2022 року до кінця жовтня 2024 року в Україну повернули 184 тіла загиблих у полоні українців, серед них було 169 військових і 15 цивільних.

Читайте також: Яценко: пріоритет в обмінах полоненими для Росії – строковики і представники народів Кавказу

Як зазначають у Медійній ініціативі з прав людини, з 24 лютого 2022 року вони задокументували свідчення 122 захисників та захисниць України, які перебували у російському полоні. У зібраних свідченнях йдеться про систематичні катування, ізоляцію від зовнішнього світу, відмову у наданні належної медичної допомоги.

Документатори МІПЛ також зібрали чимало свідчень про смерті військовополонених у місцях несвободи. Здебільшого вони спричинені катуванням.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Вижив у «бараку-200» в Оленівці. Інтерв'ю з «азовцем» Геннадієм Харченком після російського полону