Понад 50 країн підтвердили свою участь у червневому саміті у Швейцарії, який має на меті знайти шляхи досягнення стійкого миру в Україні, повідомила президентка Швейцарії Віола Амгерд 15 травня після зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцем у Берліні.
Вона визнала, що Китаю поки немає серед цих країн.
Швейцарія хоче переконати більше країн із так званого Глобального Півдня, а також Китай приєднатися до зустрічі, додала президентка.
«Ця робота триває на повній швидкості», – сказала Амгерд.
За її словами, загалом швейцарський уряд розіслав 160 запрошень на саміт.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Україна в турне Сі Цзіньпіня Європою. Як перетягнути Китай на український бік?Амгерд додала, що приблизно половина з тих країн, які заявили, що візьмуть участь у саміті, – неєвропейські, а список учасників, найімовірніше, ще змінюватиметься.
Раніше сьогодні президент Володимир Зеленський повідомив, що ще три лідери підтвердили свою участь у саміті миру: президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, прем’єр-міністр Ліхтенштейну Даніель Ріш і президент Малаві Лазарус Чаквера.
Конференція, яку українська влада називає Глобальним самітом миру, відбудеться 15–16 червня. Очікується, що від 80 до 100 країн візьмуть участь у зустрічі на розкішному курорті Бурґеншток поблизу міста Люцерн у Швейцарії.
У Росії, яку не запросили на саміт, заявляли, що переговори про мир в Україні, заплановані в червні у Швейцарії, не матимуть сенсу без участі Росії. Речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Шольц озвучив стримані очікування щодо Саміту миру