Україні доведеться «вирішувати питання щодо зниження віку мобілізації громадян», зазначив радник чинного президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван і повідомив, що «обговорив цю проблему з представниками команди Дональда Трампа».
«Впродовж останнього року це питання (наповнення військ особовим складом – ред.) стало ще гострішим, і потреба України в тому, щоби мати можливість повністю укомплектувати свої бригади та батальйони, оскільки ми постачаємо величезну кількість боєприпасів і військового обладнання, яких вони потребують, зросла», – зауважив Салліван у інтерв’ю виданню Bloomberg, яке вийшло 13 січня.
Він нагадав, що «Україна вже знизила вік для призову з 27 до 25 років та внесла багато інших змін до законодавства, щоби полегшити можливість залучати до війська молодь до 25 років».
Радник Байдена також зазначив, що, зі свого боку, чинна адміністрація «поінформувала про це нову команду». Водночас він визнав, що це – «суверенне рішення, яке має ухвалюватися українською стороною, і воно є необхідним».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Олігархи і похорони, мобілізація священників і єдина церква. Велике інтерв’ю з главою УГКЦ Святославом«Україні доведеться зробити це, але ми чітко заявили, у тому числі публічно, що наповнення живою силою є гострою проблемою, і це те питання, яке Україні доведеться вирішувати – навіть, коли ми виконуємо свою частину роботи, щоби забезпечити їх потрібними боєприпасами», – підкреслив представник Білого дому.
Раніше номінований Дональдом Трампом на посаду радника президента з нацбезпеки Майк Волтц зазначив, що в Україні потрібно знизити мобілізаційний вік до 18 років через проблеми з людським ресурсом.
Він додав, що нова адміністрація президента США проситиме знизити призовний вік з 25 до 18 років.
Водночас раніше представник Держдепартаменту США Метью Міллер заявив, що якщо в Україні знизять мобілізаційний вік до 18 років, то всіх новобранців забезпечать повним спорядженням.
Володимир Зеленський, коментуючи слова Міллера, наголосив 10 грудня, що Україна не має компенсувати брак обладнання та підготовки молодістю солдатів, тому треба зосередитися на забезпеченні наявних бригад. Голова держави зазначив, що «пріоритетом має бути постачання ракет і зниження військового потенціалу Росії, а не зниження призовного віку в Україні».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Неприйнятна позиція»: Стефанішина розповіла про дискусії в ЄС щодо мобілізації в Україні15 жовтня радник керівника Офісу президента України Сергій Лещенко заявив, що американські політики з обох партій тиснуть на президента Зеленського в питанні, чому в Україні не проводиться мобілізація тих, кому від 18 до 25 років.
Водночас, за його словами, президент «продовжує переконувати політиків з обох партій давати зброю без зміни призовного віку». Зеленський тоді заявляв, що в Україні поки не передбачається проведення мобілізації з 18 років.
Законодавство України передбачає мобілізацію військовозобов’язаних віком від 25 до 60 років.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Ми до цього прийдемо» – Муженко про зниження мобілізаційного віку