Новий генсек НАТО закликав до посилення допомоги Україні та прокоментував удари вглиб РФ

Посилення військової допомоги Києву Марк Рютте назвав пріоритетом.

Чим більше допомоги надавати Україні, тим швидше закінчиться війна, заявив Марк Рютте на своїй першій пресконференції на посаді генерального секретаря НАТО.

Посилення військової допомоги Києву він назвав пріоритетом.

Рютте розповів, що збитий літак МН17 влітку 2014 року став для нього особистим досвідом, який демонструє, що війна виходить далеко за лінії фронту – тому зараз необхідно докласти максимум зусиль.

На запитання журналістів, чи він підтримує позицію попереднього генсека, що потрібно дозволити Україні бути західною зброєю вглиб Росії, він відповів, що розуміє запит України, і що вона має на це право.

«Відповідно до міжнародного права, це право не закінчується на кордоні. Це означає, що підтримувати Україну в самозахисті означає так само, що вона повинна мати право бити по законних цілях на території ворога. Зрештою, право кожної країни визначати, яку допомогу вони надають, це не залежить від мене», – сказав Рютте.

Попередник Рютте Єнс Столтенберг вітав «публічні дискусії останніх днів щодо можливого дозволу Україні завдавати ударів по російській території далекобійною зброєю». Він зазначав, що рішення щодо цього «залежатиме від окремих союзників».

Коментуючи занепокоєння деяких союзників стосовно ризику ескалації війни в Україні, Столтенберг нагадав, що йдеться про «повномасштабну війну в Європі, розпочату Москвою, а найбільшим ризиком для нас буде перемога президента Путіна в Україні».

Читайте також: Європарламент закликав зняти обмеження на використання Україною західної зброї для ударів по РФ

Після чергового влучання Сил оборони по сховищу російських тактичних ракет та керованих авіабомб у Краснодарському краї та у Тверській області РФ президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна зробила це завдяки власним спроможностям і без тих засобів, які «можуть надати партнери і які можуть значно прискорити завершення цієї війни завдяки знищенню російського наступального потенціалу».

На тлі прагнень Києва отримати від Заходу дозвіл на удари західною зброєю вглиб РФ російський лідер Володимир Путін 25 вересня заявив про ядерну відповідь.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Україні не потрібен дозвіл для ударів по російських цілях, вона має власну зброю – Держдеп США