Поліція в Румунії 7 грудня провела обшуки в рамках розслідування ймовірних порушень на виборах, повідомила місцева служба Радіо Свобода.
Обшуки відбулися в центральному місті Брашов вранці суботи в рамках розслідування «у зв’язку зі злочинами корупції на виборах, відмивання грошей, комп’ютерної підробки», йдеться в заяві місцевої прокуратури.
У відомстві додали, що дії поліції спрямовані на особу, причетну до «незаконного фінансування виборчої кампанії кандидата в президенти Румунії», не називаючи імен.
У заяві також зазначено, що розслідування стосувалося ймовірних порушень румунського законодавства, яке забороняє організації та символіку фашистського, расистського чи ксенофобського характеру.
Читайте також: Російський крах румунських виборів. Документи спецслужб засвідчили можливе втручання Росії
Напередодні Конституційний суд Румунії скасував президентські вибори, другий тур яких мав відбутися 8 грудня. У своєму рішенні суд вказав на незаконне використання цифрових технологій, зокрема, штучного інтелекту, а також використання «незаявлених джерел фінансування».
За висновками суду, один із 13 кандидатів у першому турі 24 листопада неправомірно отримав «перевагу» в соціальних мережах, що спотворило результати голосування.
Кандидат Калін Джорджеску, на якого може вказувати це формулювання, розкритикував вердикт суду як «офіційний державний переворот» і атаку на демократію. Рішення засудила й реформістка Єлена Ласконі, яка також вийшла в другий тур.
Чинний президент Румунії Клаус Йоганніс залишається на посаді до обрання наступника. Очікується, що він призначить прем’єр-міністра для початку формування уряду з парламенту, обраного 1 грудня. Ця адміністрація обере дату нових виборів президета.
Читайте також: Єврокомісія наказала TikTok зберегти всі дані про вибори в Румунії
У другому турі голосування мали змагатися проєвропейська кандидатка Єлена Ласконі та Калін Джорджеску, який переміг у першому турі на тлі звинувачень у впливі на вибори, організованому Росією. Перше місце Джорджеску викликало побоювання та викликало протести, особливо серед молодих румунів, щодо майбутнього демократії в країні.
Днями Вища рада національної оборони Румунії розсекретила п’ять документів, які показали, як Калін Джорджеску за дуже короткий час зріс у популярності, зокрема, завдяки просуванню в TikTok.
Після цього Європейська комісія вимагала від TikTok зберегти всі дані, пов’язані з виборами в Румунії та іншими національними виборами на території Євросоюзу.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Румунії перед другим туром президентських виборів відбувся проєвропейський марш