У ЗСУ пояснили, чому російські військові групами здаються у полон

Російські окупанти «все частіше» відмовляються брати участь у штурмових діях на фронті – полковник Олександр Штупун

Російські окупанти «все частіше» відмовляються брати участь у штурмових діях на фронті, розповів в ефірі телемарафону речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Олександр Штупун.

«Є інформація про все більшу кількість відмов окупантів брати участь у штурмових діях. Зокрема, це фіксується в підрозділах 1-го армійського корпусу ЗС РФ. Слід відзначити, що в полон почали здаватися цілі групи російських військовослужбовців», – каже Штупун.

За його словами, за останні три доби одну групу з шести російських військових ЗСУ взяли у полон у «недовготривалому бою». А ще одна «майже така ж по кількості здалася в взагалі без бою», зазначив Штупун.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Британська зброя посилить українську армію у війні з Росією

«Як кажуть, вийшли на голос буквально після кількох пострілів у повітря», – додав речник.

Штупун зауважив, що «одна з причин, чому росіяни здаються у полон – нелюдське ставлення до них з боку командування».

«Тому що за відмову йти у безглузді штурми чи за якісь інші провини офіцери їх роздягають до гола, це взимку, саджають у такому вигляді у «холодні ями», б’ють і погрожують розстрілом», – розповів речник.

Російська сторона цю інформацію Збройних сил України поки ніяк не коментувала.

Раніше український омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив що на початку грудня, що Росія заблокувала обмін військовополоненими.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Історії з полону. Хто може натиснути на Путіна, щоб розблокувати обмін полоненими

Український проєкт «Хочу жить» стверджує, що за рік після початку мобілізації в Росії отримав понад 22 тисячі заявок від російських солдатів про здачу в полон. Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов повідомляв, що щодня три-пʼять російських військовослужбовців здаються в полон за цією програмою. Перевірити ці дані неможливо.

Раніше, у жовтні, Управління верховного комісара ООН з прав людини опублікувало доповідь, присвячену воєнним злочинам в Україні. У ній, зокрема, згадувалося про тортури та вбивства військовополонених, які перебувають як у російському, так і в українському полоні. Станом до середини літа ООН зафіксувала смерть від наслідків тортур чи вбивства 21 українського та 25 російських військовополонених.

Раніше і Україна, і Росія звинувачували одна одну в розстрілі військових, що здаються в полон. Згідно зі статями Женевської конвенції, вбивство військових, які склали зброю, вважається воєнним злочином.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час