Новина виправлена: у попередній версії було сказано, що окупанти РФ заявили про атаку на Керченський міст, насправді йшлося про перекриття руху мостом.
Увечері в понеділок, 13 січня, представники влади різних регіонів Росії поскаржилась на «масштабні атаки» – вибухи начебто пролунали у Брянську, Бєлгороді, також ППО працювала в окупованому Криму.
Близько 20 години за київським часом у Криму було оголошено сигнал повітряної тривоги. Вона тривала майже годину, однак підконтрольний Росії голова міста Севастополь Михайло Развожаєв не розкрив деталей.
Водночас місцеві телеграм-канали повідомляли спочатку про начебто «загрозу ракетного удару».
Також ввечері, 13 січня, серія вибухів начебто пролунала у Брянській області. Місцеві телеграм-канали пишуть, що «було чути щонайменше 10 вибухів».
За словами місцевого губернатора, сили ППО нібито «виявили і знищили безпілотний літальний апарат літакового типу над територією області». За іншими заявами, «регіон нібито знаходиться під атакою ATACMS, а місцеві чули понад 30 вибухів».
Російський губернатор каже, що «постраждалих і руйнувань немає. На місці працюють оперативні та екстрені служби».
Відео з вибухами у Брянську опублікував і керівник ЦПД РНБО Андрій Коваленко.
«Брянськ гудить», – написав він.
Також влада РФ повідомила про «роботу ППО» у Бєлгородській області. Там спочатку нібито «було збито ракети», а потім вже область «зазнала атаки дронами».
Редакція Радіо Свобода не має можливості перевірити цю інформацію з незалежних джерел.
Українська влада ці повідомлення наразі не коментувала.
Починаючи з серпня 2022 року, в Криму майже щодня чути звуки вибухів. Російська влада пояснює це стріляниною по «українських безпілотниках», «роботою ППО» чи навчаннями військових РФ. Підконтрольний РФ очільник Криму Сергій Аксьонов називав безпілотники «основною загрозою» для Криму.
Від початку 2024 року російські НПЗ регулярно зазнають атак українських безпілотників. На деяких заводах вийшли з ладу установки первинної переробки нафти, які вимагали ремонту. Проте вже у квітні Росія змогла частково відновити потужності ключових нафтопереробних заводів.
За підрахунками Бі-Бі-Сі, оприлюдненими в серпні, від початку року ЗСУ щонайменше 64 разів атакували НПЗ і нафтову інфраструктуру на території Росії.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія запускає по Україні менше БПЛА, але може зберігати 1500 пусків на місяць – розвідка Британії