У жовтні в Україні загинули щонайменше 183 цивільні особи і 903 отримали поранення через атаки Росії, 45% загиблих були старші 60 років, дев’ятеро дітей загинули і 49 отримали поранення, йдеться у звіті Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ).
В організації кажуть, що з 24 лютого 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, по кінець жовтня 2024 року змогли підтвердити дані про загибель 12 162 цивільних в Україні і поранення 26 919.
У звіті зазначається, що «загальна кількість втрат серед цивільних осіб, імовірно, занижена в містах, де на початку збройного нападу РФ у 2022 році велися тривалі інтенсивні бойові дії, наприклад, Маріуполь (Донецька обл.), Лисичанськ, Попасна і Сєвєродонецьк (Луганська обл.)».
Також наголошується, що «російські збройні сили посилили атаки з використанням безпілотних літальних апаратів дальнього радіуса дії (баражуючі боєприпаси) по всій країні – за місяць, за повідомленнями, було зафіксовано понад 1900 таких ударів».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Генштаб ЗСУ: за добу Росія втратила 1640 військових і понад 10 танків«Унаслідок ударів або падіння уламків від перехоплених боєприпасів загинуло 6 цивільних осіб і 21 людину було поранено, а також завдано шкоди цивільному майну та інфраструктурі. Окрім людських жертв і поранень, майже щоденна частота цих атак у поєднанні з постійними сигналами сирен повітряної тривоги спричинила значне погіршення умов життя цивільного населення», – кажуть у звіті ООН.
Експерти наголосили, що «у жовтні 80% жертв (випадків загибелі та поранення) серед цивільних осіб зафіксовано поблизу лінії фронту, зокрема внаслідок авіабомбардувань, артилерійських обстрілів, ударів з реактивних систем залпового вогню та безпілотних літальних апаратів ближнього радіуса дії. Найбільша кількість жертв була у Херсонській, Харківській та Донецькій областях».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: УЗ: на Дніпропетровщині через атаку по депо загинуло двоє залізничників, є поранені«Більшість жертв серед цивільних осіб (94%) та пошкоджень освітніх і медичних закладів (96%) у жовтні припадали на території, контрольованій урядом України. Щонайменше шість атак на судна та інфраструктуру морських портів на території, контрольованій урядом України (Одеська область), сталися у жовтні. Один удар був завданий по порту на території, окупованій Російською Федерацією (Запорізька область)», – підсумували у звіті.
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні діє на підставі угоди між українським урядом та УВКПЛ від 31 липня 2014 року.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Наслідки масованого обстрілу України: на Волині і Вінниччині влучання по енергетиці, у Львівській області спалахнула пожежа – ОВА