Російська влада передала під «попередню опіку» понад тисячу дітей з України, пише видання «Важные истории». За його даними, це втричі більше, ніж публічно заявляли представники російської влади.
Наприкінці 2022 року дитячий омбудсмен Марія Львова-Бєлова заявила, що у російські сімʼї влаштовані 380 дітей, вивезених із України. Відтоді чиновниця продовжувала називати таке число.
Дані, якими оперують «Важные истории», випливають зі звіту про діяльність уряду Ростовської області за 2022 рік: у документі йдеться, що під попередню опіку було передано 1184 дитини, які прибули «без законних представників із територій Донбасу та України».
З формулювання незрозуміло, який статус у цих дітей: куди їх передали, скільки з них перебувають під опікою родичів, а скільки є сиротами. У міністерстві освіти Ростовської області журналістам ці дані не прокоментували.
«Важко відстежити долю кожної дитини з понад тисячі, але за відкритими джерелами ми встановили місце перебування 290 дітей з України у 23 регіонах Росії», – вказує видання «Важные истории».
Раніше цього місяця розслідувальний проєкт «Система» повідомив, що російська влада використовує близько ста закладів для розміщення депортованих дітей з тимчасово окупованих територій України. За даними журналістів, дитячі будинки, інтернати в багатьох російських регіонах переповнені.
Тому українських хлопчиків та дівчаток стараються якомога швидше влаштувати у нові родини. Процедуру визнання українських дітей «без батьківської опіки» спростили, вимоги до потенційних прийомних сімей стали мʼякшими, відтак пошук дітей для родичів та опікунів став дуже складним.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія визнає українських дітей «сиротами» і віддає на усиновлення – розслідування17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт голови Кремля Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини при президенті РФ Марії Львової-Бєлової – через депортацію українських дітей із окупованих територій України.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Ордер на арешт Путіна: влада ПАР каже, що «усвідомлює свої юридичні зобов’язання»