РФ випустила по Україні понад шість тисяч дронів за осінь – WSJ

Деякі дрони Росія тепер оснащує термобаричними зарядами для більших руйнувань

За три осінні місяці Росія випустила по Україні понад шість тисяч безпілотників і ракет, підрахувала газета The Wall Street Journal.

Це втричі більше, ніж влітку, і вчетверо – ніж восени 2023 року. Висновки ґрунтуються на даних Повітряних сил ЗСУ й узгоджуються з повідомленнями про атаки, розповідями очевидців і коментарями українських чиновників, зазначає WSJ.

З усіх випущених по Україні далекобійних боєприпасів 92% були безпілотниками і «приманками» – дронами без боєзаряду, які використовуються для відволікання уваги ППО і мобільних вогневих груп. При атаці близько половини безпілотників можуть виявитися «приманками», кажуть українські військові.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Рютте: члени НАТО погоджуються, що захист інфраструктури України є пріоритетом

Деякі з інших дронів влучають у житлові будинки й об’єкти електроенергетики, велику частину знищують або «втрачають» у ході радіоелектронної боротьби. Зокрема, українські військові змінюють їхні GPS-дані – дрон збивається з курсу, потім коригує напрямок і знову намагається вразити ціль, але на це витрачається час і пальне.

За даними WSJ, мобільним групам ППО заборонено наближатися до збитих безпілотників, оскільки деякі з них запрограмовані на відкладену детонацію. Крім того, трапляється, що дрони летять до однієї цілі, потім розвертаються і летять до іншої. Також військові зауважили, що у разі ураження дрона над якимось місцем інші безпілотники уникають його протягом місяця.

За даними WSJ, у жовтні українські сили перехопити або «локаційно втратити» 93% безпілотників і понад 8% балістичних і гіперзвукових ракет, запущених Росією.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зеленський розповів, скільки ракет і авіабомб запустила Росія по Україні за тиждень

Раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна очікує на отримання деяких систем протиповітряної оборони вже в грудні. Він також заявив, що «певні речі» для повітряного щита України можуть бути втілені в січні.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга 3 грудня в Брюсселі закликав партнерів України надати 20 систем ППО, щоб захистити енергетику протягом зими.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час