Кремль: Путін провів телефонну розмову з президентом Туреччини

Російський лідер Володимир Путін (п) і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган

Російський лідер Володимир Путін провів телефонну розмову з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.

«На продовження розмови в Казані 23 жовтня (на саміті БРІКС – ред.) предметно обговорено актуальні питання двостороннього порядку денного з акцентом на підвищення ефективності торговельно-економічного співробітництва. З огляду на це будуть проведені контакти по лінії профільних відомств», – ідеться в повідомленні.

Сторони також обговорили «ряд міжнародних тем», інформує Кремль, але не конкретизує, про що саме йшлося.

Як передає турецька агенція Anadolu, розмові Путіна та Ердогана 23 листопада передував діалог міністра закордонних справ Туреччини Хакана Фідана та його російського колеги Сергія Лаврова, під час якого співрозмовники «обговорили двосторонні і регіональні питання».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Умови Путіна «зберігають актуальність» – у Кремлі відкинули мирний план Ердогана

Раніше в листопаді агентство Bloomberg повідомило, що Ердоган має намір оголосити свій план заморожування російсько-української війни на саміті «Групи двадцяти» в бразильському Ріо-де-Жанейро 18 листопада. Пропозиція президента Туреччини передбачає створення демілітаризованої зони на Донбасі та розміщення там міжнародних військ. За планом Ердогана, Україна щонайменше на 10 років відкладе обговорення вступу до НАТО, розповіли агентству джерела.

У червні 2024 року Володимир Путін на виступі в МЗС РФ висунув власні умови припинення російсько-української війни. Він вимагає від Києва повного виведення військ із Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей (жодний із цих регіонів Москва не контролює повністю) та визнання цих окупованих територій російськими регіонами, як це вже записано в російській конституції. Також Путін вимагає, щоб Україна відмовилася від планів вступу до НАТО, а західні санкції проти Росії були скасовані. Цей план Путін назвав «реальною мирною пропозицією» – не заморожуванням, а «остаточним завершенням» війни.

Україна та її західні союзники вважають ці вимоги Путіна нереалістичним ультиматумом.