Правозахисники назвали посадовців РФ, причетних до переслідувань у Криму

Ілюстраційне фото. Російські силовики поблизу підконтрольного Росії Київського районного суду Сімферополя, Україна, 2021 рік

Центр прав людини ZMINA ідентифікував 35 російських чиновників, які причетні до переслідування цивільного населення Криму, передає проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії. Серед них – працівники ФСБ, прокурори, судді, керівники місць позбавлення волі та голови медичних служб пенітенціарної системи.

Як зазначається, в результаті розслідування ідентифікували понад 260 посадових осіб РФ, причетних до переслідувань на півострові. Однак через обмеженість доступу до їх персональних даних із загального списку автори виділили 35 людей, проти яких слід запровадити санкції.

Читайте також: МАГАТЕ фінансувало ядерні дослідження в окупованому Криму? Розслідування

«За 10 років окупації РФ засудила понад 300 мешканців Криму з політичних мотивів, внаслідок чого у в’язницях Криму та Росії на сьогоднішній день перебуває щонайменше 218 політичних ув’язнених. За ці злочини досі ніхто не покараний», – наголосила менеджерка проєктів Центру прав людини ZMINA Вікторія Нестеренко.

Поміж іншого, до переліку посадових осіб РФ потрапили:

  • начальник московського СІЗО №2 Андрій Шубін
  • суддя підконтрольного РФ Верховного суду Криму Юлія Цораєва
  • начальник виправної колонії №4 у Саратовській області РФ Зайнула Рушанов
  • начальник медико-санітарної частини № 91 у Сімферополі Павло Павленко
  • начальник кримського Управління ФСБ РФ Леонід Михайлюк
  • начальник СІЗО-1 у Сімферополі Павло Лазаренко
  • суддя підконтрольного РФ Київського районного суду Сімферополя Оксана Карчевська (Білосорочка)
  • суддя Третього апеляційного суду загальної юрисдикції у Сочі Віталій Власов

Останній фігурант склав протокол на фрілансера Крим.Реалії Владислава Єсипенка, де було вказано про нібито знайдені в машині журналіста компоненти до вибухівки. Оксана Карчевська ухвалювала рішення у справі журналістки та активістки Ірини Данилович.

Читайте також: Прокуратура АРК: трьох суддів у Криму заочно засудили за держзраду

Павло Лазаренко відповідальний за неналежні умови утримання та ненадання медичної допомоги кримськотатарському активісту Джемілю Гафарову, який через це помер у в’язниці. Андрій Шубін відповідальний за смерть Костянтина Ширінга, який також помер через ненадання медичної допомоги, зазначає ZMINA.

Представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева раніше заявила, що «одним із пріоритетних завдань України після деокупації Криму стане виявлення і притягнення до відповідальності тих, хто сприяв російській анексії півострова». За її словами, ті, хто вчиняв злочини проти людяності і воєнні злочини, порушував права людини і вчиняв злочини, визначені як геноцид, мають бути притягнуті до відповідальності.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Досить телячої мови! Говори російською»: Кремль посилює русифікацію окупованих територій