Посол України в Чехії Василь Зварич знає про проблему відмов в оформленні паспортів юнакам, які виїхали за кордон до 18 років і тепер хочуть отримати документи.
В інтерв’ю Радіо Свобода він зауважив, що поки що триває вирішення цього питання спільно з Міністерством оборони України, однак нині щоби отримати документ, чоловікам потрібно оновити дані в ТЦК. Так як Територіальні центри комплектування і соціальної підтримки за кордоном не працюють, поки що зробити це можна лише в Україні.
«Я знаю про цю проблему і знаю, що Міністерство оборони України зараз її аналізує ретельно і, очевидно, будуть прийняті відповідні рішення стосовно такої категорії громадян. Станом на зараз немає іншого виходу, як просто дотримуватися чинного законодавства й оновлювати свої дані в ТЦК. В разі виникнення якихось проблем, знову ж таки, завжди існує «гаряча лінія» Міністерства оборони, куди можна зателефонувати і попросити пораду, в який спосіб це краще зробити і де», – сказав Зварич.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Де снаряди для ЗСУ? Як реалізуються ініціативи Чехії із підтримки України та що з паспортами для українських чоловіківТакож він додав, що українське посольство і консульство в Чехії приймають заявки на оформлення паспортів, «перевіряючи наявність оновлених даних у «Резерв+», й готові допомагати громадянам України це зробити відповідно до законодавства».
Нещодавно Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт, відповідно до якого громадяни України після досягнення 17-річного віку зможуть автоматично ставати на військовий облік.
«Це означає, що юнакам більше не потрібно звертатися до ТЦК чи проходити медогляд. Достатньо буде пройти ідентифікацію у «Резерв+», після чого застосунок сам згенерує військово-обліковий документ. Це ще один крок у переведенні військового обліку в зручний цифровий формат», – повідомили в Міноборони.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Посол України в Чехії відреагував на заклик мера Пльзеня до українців повернутися на батьківщинуПоки що невідомо, коли Верховна Рада схвалить цей законопроєкт у цілому.
18 травня набрав чинності закон про мобілізацію. Серед іншого, він передбачає, що всі військовозобов’язані, призовники і резервісти віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані. Оновити дані можна у мобільному застосунку «Резерв+».
Законодавство України передбачає мобілізацію військовозобов’язаних віком від 25 до 60 років.