У канцелярії президента Польщі запалили свічку в пам’ять про жертв Голодомору

Скульптура дівчинки з колосками в руках на території Національного музею Голодомору-геноциду, в якому зібрані численні документальні матеріали про Голодомор-геноцид в Україні 1932–1933 років (фото ілюстративне)

У президентському палаці у столиці Польщі, Варшаві, запалили свічку в пам’ять про жертв Голодомору в Україні, йдеться у повідомленні канцелярії глави держави у соцмережі Х.

«У суботу (23 листопада – ред.) вшановано пам’ять жертв Голодомору – одного з найбільших злочинів комуністичної системи, який у 1932-1933 роках забрав життя мільйонів невинних людей в Україні. Голодомор був спричинений владою Радянського союзу. На згадку про цю трагедію, як і щороку, у вікні президентського палацу запалено символічну свічку», – зазначили у польському відомстві.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ розгляд питання про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу активізувався в низці країн, і парламенти по всьому світу почали визнавати Голодомор геноцидом українського народу.

Європейський парламент 15 грудня 2022 року підтримав резолюцію про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. Євродепутати також закликали Росію як правонаступницю СРСР вибачитися за дії радянського режиму проти України.

Штучний голод, влаштований радянською владою в 1932–1933 роках в Україні, відомий як Голодомор. У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала його геноцидом українського народу.

Україна з посиланням на дані науково-демографічної експертизи стверджує, що загальна кількість людських втрат від Голодомору-геноциду 1932–33 років становить майже 4 мільйони осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 мільйонів.

Спецпроєкт Радіо Свобода, присвячений Голодомору-геноциду, за лінком

Відеосвідчення очевидців Голодомору 1932–1933 років тут

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Греції невідомі здійснили напад на акцію до роковин Голодоморів: посольство України вимагає розслідування
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Все життя цей біль був із нею». Зі спогадів про Голодомор, які «пролежали в шухляді»