Комісія Міністерства культури та інформаційної політики розпочала перевірку збереження майна у Кременецько-Почаївському державному історико-архітектурному заповіднику на Тернопільщині.
Як повідомляє пресслужба міністерства, т. в. о. міністра культури Ростислав Карандєєв доручив комісії з 3 по 29 червня перевірити стан збереження нерухомого майна заповідника – йдеться про комплекс споруд Почаївської лаври.
«Такі перевірки та огляди мають відбуватися періодично й системно. Це фактично спостереження за тим, в якому стані перебувають наші національні пам’ятки. Сьогодні йдеться про одну з національних святинь. Наразі нас цікавить стан збереження будівель, а також те, наскільки відбувається дотримання техніки пожежної безпеки. Крім того, нас цікавить ще й збереженість ікон, іконостасів», – розповіла очільниця комісії Ольга Рутковська.
У МКІП нагадують, що Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник передали в безоплатне користування УПЦ (Московського патріархату) в грудні 2003 року.
В УПЦ (МП) початок перевірки не коментували.
У листопаді 2023 року Служба безпеки України провела обшуки на території Почаївської Успенської лаври Української православної церкви (Московського патріархату). У відомстві пояснили, що обшуки проходять у межах кримінальної справи про ймовірне «розпалювання національної ворожнечі та ненависті» керівництвом Лаври.
Починаючи з жовтня 2022 року, СБУ проводить на об’єктах УПЦ (МП) по всій Україні обшуки. У результаті слідчих дій, серед іншого, правоохоронці виявляли «велику кількість антиукраїнських матеріалів», а також документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур.
В УПЦ (МП) раніше закликали «не розпалювати внутрішню війну», заявляючи, що звинувачення у колабораційній діяльності на адресу деяких священників є «недоведеними та безпідставними».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: СБУ заявила про виявлення антиукраїнської літератури в мережі церковних крамниць УПЦ (МП) ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Києві знесли «храм-МАФ» УПЦ (МП) на території Національного музею історії України