В Україні 16 січня офіційно відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту.
Президент Володимир Зеленський закликав українців пам’ятати героїв-захисників Донецького аеропорту. Про це президент написав у Telegram-каналі.
«День пам’яті захисників Донецького аеропорту. День «кіборгів», які вистояли, незважаючи ні на що. День людей, чий дух міцніший, ніж перекриття терміналів ДАПу», – зазначив він.
За словами Зеленського, своєю безстрашністю та незламністю «кіборги» показали всім, що боротися за свою землю потрібно до кінця.
Розповіді оборонців Донецького аеропорту про ті події читайте у розділі: «Донецький аеропорт».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Поворотний пункт». Як оборона Донецького аеропорту змінила ставлення до України?Бої за Донецький аеропорт розпочалися 26 травня 2014 року після того, як термінал аеропорту захопили бойовики угруповання «ДНР», і тривали до 23 січня 2015 року.
Оборонців непридатної для будь-якої оборони споруди, через їх затятість та здатність цілодобово вести бої, назвали «кіборгами».
Офіційно вважається, що оборонна епопея тривала 242 дні.
За цей час загинули при обороні ДАПу загинуло 109 воїнів і майже 500 зазнали поранень.
Читайте також: «Кіборги» Донецького аеропорту. Цитати
Самі учасники боїв кажуть, що 16 січня «новий термінал ще був наш», а найтрагічнішими днями оборони були 19-е (перший підрив перекриття терміналу), 20-е (другий підрив), коли загинуло 48 бійців, і 21 січня (катування у полоні тих, хто вижив, страта Ігоря Брановицького).
Саме ці дні оборонці ДАПу вважають днями пам'яті. Так само вони наполягають, що оборона Донецького аеропорту тривала 244 дні, а не 242, як це рахували спочатку.
Останній день оборони – 23 січня.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чому 244, а не 242: «кіборги» про останні два дні оборони Донецького аеропорту ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Грудень 2014 року в обороні Донецького аеропорту: хронологія, спогади, фотографії ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Листопадові бої за Донецький аеропорт 2014 року: повідомлення, розповіді, фото і відео ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 28 вересня 2014 року в історії оборони ДАПу: «щонайменше дев'ять загиблих і двадцять поранених» ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Аеропорт був буфером між двома світами» – «кіборг» ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Сім років: «вежа ДАПу упала, але стала символом, що Україна не здасться» ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Кіборг» Вадим Ваврищук про оборону вежі Донецького аеропорту ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Поворотний пункт». Як оборона Донецького аеропорту змінила ставлення до України?