Генеральна асамблея ООН 32-й раз ухвалила резолюцію із закликом до США скасувати економічні санкції проти Куби. Документ підтримали 187 країн, США та Ізраїль проголосували проти, Молдова утрималася. Україна та ще кілька держав не взяли участь у цьому голосуванні.
Міністр закордонних справ Куби Бруно Родрігес звинуватив американські санкції, які, зокрема, забороняють експортувати на Кубу паливо, в нещодавньому масштабному блекауті. Родрігес заявив, що країна захищатиме своє «право на побудову незалежного, соціалістичного майбутнього», і зазначив, що майбутній президент США матиме можливість вирішити, підтримати розвиток Куби або продовжити «нелюдські блокадні заходи».
Заступник посла США Пол Фолмсбі зазначив, що санкції спрямовані на «просування демократії та заохочення поваги до прав людини та основних свобод на Кубі», сказавши про тисячу політв’язнів на острові. Також Фолмсбі нагадав, що санкції не поширюються на їжу, ліки та інші товари першої потреби.
Резолюції Генеральної асамблеї не мають обов’язкової сили, міжнародне співтовариство вимагає скасувати санкції проти Куби з 1992 року.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: На Кубі на ТЕЦ сталася аварія – вся країна залишилася без електрикиСША наклали ембарго на постачання Кубі у 1960 році у відповідь на націоналізацію майна американців на острові після перемоги соціалістичної революції Фіделя Кастро. У 2016 році США та Куба офіційно відновили відносини – тоді ж Сполучені Штати вперше утрималися під час голосування щодо резолюції про відміну ембарго. Проте Дональд Трамп, ставши президентом США у 2017 році, розкритикував ситуацію з правами людини на Кубі – і США знову стали голосувати проти резолюції Генасамблеї ООН.
За час санкцій сотні тисяч кубинців, незадоволені браком продовольства та інфляцією, емігрували.