Лише десяту частину обмежено придатних визнають непридатними після того, як вони проходять повторне обстеження, повідомив під час брифінгу начальник Головного управління персоналу Генштабу ЗСУ Роман Горбач.
Він нагадав, що після того, як із законодавства прибрали термін «обмежено придатний», усі чоловіки, яких визнали такими, мають протягом дев’яти місяців пройти повторне медобстеження.
Горбач нагадав, що у результаті обстежень військовозобов’язаних визнають або придатними до служби, або придатними для служби у певних місцях, таких як тилові підрозділи, підрозділи логістики або ТЦК, або непридатними та звільненими зі служби.
«Для розуміння, з усіх обмежено придатних десь дуже мала частка - це менше 10% – визначається непридатними зараз при проходженні служби, і приблизно 50 на 50 особовий склад ділиться на абсолютно придатних та придатних у певних військових частинах», – уточнив Горбач.
Раніше із законодавства прибрали термін «обмежено придатний». Усі чоловіки, яких визнали такими, мають протягом пройти повторне медобстеження. У результаті військовозобов’язаних визнають або придатними до служби, або придатними для служби у певних місцях, таких як тилові підрозділи, підрозділи логістики або ТЦК, або непридатними та звільненими зі служби.
18 травня набрав чинності закон про мобілізацію. Серед іншого, він передбачає, що всі військовозобов’язані, призовники та резервісти віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані – номер мобільного телефону, фактична адреса проживання та email (за наявності). Це потрібно зробити до 16 липня включно.
Верховна Рада 11 квітня ухвалила закон про вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Це рішення підтримали 283 народні депутати – переважно із владної партії «Слуга народу» та союзних їй фракцій і груп. Із остаточного варіанту документа зникло положення про умови демобілізації військових. 16 квітня закон підписав президент України Володимир Зеленський.
Документ, серед іншого, передбачає, що чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника. Також військовозобов’язані на час дії воєнного стану повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Мобілізація: МВС виділяє 513 патрулів для супроводження працівників ТЦК – Клименко