Європейська агенція з безпеки польотів (EASA) оновила Інформаційний бюлетень про зони конфліктів (CZIB), попередивши про небезпеку польотів над певними регіонами Росії через недоліки в координації цивільного та військового повітряного руху в країні.
У заяві 9 січня EASA повідомляє, що додала Росію та її чотири райони польотної інформації (FIR) до списку потенційно небезпечних повітряних просторів для цивільних літаків.
За даними Європейського авіаційного управління, рішення ухвалене з метою «гарантування максимальної безпеки польотів за умов повномасштабного військового вторгнення Росії на територію України».
Нове попередження включає можливі польоти до Москви та Санкт-Петербурга. У документі йдеться, що цивільні літаки можуть ненавмисно стати ціллю над Росією «через можливі недоліки у координації дій цивільних та військових сил, а також імовірності помилкової ідентифікації».
«EASA рекомендує не виконувати польоти в повітряному просторі Російської Федерації, розташованому на захід від 60° східної довготи, на всіх висотах та ешелонах польоту», – вказано в документі.
Експерти EASA підкреслили, що прикладом ризиків стало збиття літака Embraer E190 авіакомпанії «Азербайджанські авіалінії», який мав долетіти до міжнародного аеропорту імені Кадирова в Грозному 25 грудня. Внаслідок аварії загинули 38 людей із 67, які перебували на борту.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Провина лежить на представниках РФ»: Азербайджан вимагає покарати винних у авіакатастрофі9 січня речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що зацікавленим сторонам необхідно провести «об’єктивне, неупереджене» розслідування для встановлення причин аварії, повідомляє російське агентство ТАСС.
6 січня президент Азербайджану Ільгам Алієв заявив, що його країна «вимагатиме справедливості та покарання винних у загибелі громадян Азербайджану в цій катастрофі», повідомляє Азербайджанське інформаційне агентство (АПА).
Президент Алієв просить Росію «визнати провину» за аварію рейсу J28243 і виплатити компенсацію жертвам.
EASA зазначила, що Система оповіщення про зони конфлікту Європейського союзу (ЄС) була створена після того, як 17 липня 2014 року на українській території, яку контролювало підтримуване Росією угруповання «ДНР», було збито літак Malaysia Airlines. Загинули всі 298 пасажирів і членів екіпажу, що перебували на борту.