У Росії затримали поліцейського, який міг передати Bellingcat дані про отруєння Навального

Значний обсяг відомих російській владі даних про російських громадян часто можна купити в мережі

У Росії Слідчий комітет порушив кримінальну справу про зловживання посадовими повноваженнями проти співробітника поліції з міста Самара, його підозрюють у наданні інформації для розслідування Bellingcat про отруєння Олексія Навального. Цей поліцейський міг перевіряти поїздки громадян Росії, яких у розслідуванні міжнародної журналістської групи назвали співробітниками ФСБ, причетними до замаху на опозиційного політика.

Про затримання підозрюваного повідомляє РБК з посиланням на два джерела, одне з яких працює в регіональному МВС. Старший лейтенант Кирило Чупров працює у відділі поліції в центрі Самари, він відправлений під домашній арешт. Ще один його колега проходить службову перевірку. Оперативним супроводженням справи займається ФСБ, в Самару приїжджала група співробітників із Москви, стверджує джерело РБК.

Чупров підозрюється в тому, що надав інформацію з бази даних «Розшук – Магістраль» сторонній особі, розповіло джерело. Прізвища, які він перевіряв, згодом були опубліковані в розслідуванні про замах на Навального. Поліцейському загрожує до 10 років позбавлення волі.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: До отруєння Навального причетна ФСБ – розслідування Bellingcat і партнерів

Розслідування про замах на Навального було опубліковане 14 грудня, його провела група розслідувачів Bellingcat за участю видання The Insider, каналу CNN, журналу Der Spiegel і очолюваного Навальним «Фонду боротьби з корупцією». У публікації стверджується, що Навальний був отруєний бойовою речовиною з групи «Новачок», це зробила спеціальна група співробітників ФСБ, яка стежила за ним кілька років.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Bellingcat готує публікацію про вбивства за участю співробітників ФСБ

У тексті докладно розповідається про переміщення офіцерів ФСБ зі складу групи, дані про їхні дзвінки і про геолокацію їхніх телефонів. Розслідувачі стверджують, що вся ця інформація куплена на чорному ринку.

У 2019 році Російська служба Бі-Бі-Сі опублікувала розслідування про існування підпільного ринку особистих даних у Росії. У ньому стверджується, що будь-хто може отримати, наприклад, дані про переміщення по місту за сигналом мобільного телефону, деталізацію телефонних розмов або історію поїздок.