У НАТО заявили про «конкретний» прогрес України на «незворотньому шляху» до повної євроатлантичної інтеграції.
«Майбутнє України в НАТО. Україна стає все більш оперативною та політично інтегрованою з Альянсом. Ми вітаємо конкретний прогрес, якого Україна досягла після Вільнюського саміту щодо необхідних демократичних, економічних і безпекових реформ. Поки Україна продовжує цю життєво важливу роботу, ми продовжуватимемо підтримувати її на незворотньому шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включаючи членство в НАТО», – йдеться у декларації учасників саміту НАТО у Вашингтоні.
Підписанти декларації ще раз підтвердили, що зможуть надіслати Україні запрошення приєднатися до НАТО, коли члени альянсу «погодяться і умови будуть виконані».
«Рішення НАТО та Ради Україна-НАТО, ухвалені на саміті, у поєднанні з поточною роботою членів Альянсу є мостом до членства України в НАТО. Члени Альянсу продовжуватимуть підтримувати прогрес України в оперативній сумісності, а також додаткові реформи демократії та сектору безпеки», – зазначається в документі.
Читайте також: Столтенберґ сподівається, що Україна вступить до НАТО протягом наступних 10 років
На 75-му саміті члени НАТО, серед іншого, заявили про посилення довгострокової підтримки України, зокрема, заснувавши Програму НАТО з надання допомоги та тренування України в галузі безпеки (NSATU) для координації надання військового обладнання та тренувань для України країнами-членами та партнерами альянсу.
У декларації також констатують, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну зруйнувало мир і стабільність у євроатлантичному регіоні та серйозно підірвало глобальну безпеку, а Росія залишається «найбільш значною та прямою загрозою» безпеці альянсу.
9-11 липня у Вашингтоні проходить саміт НАТО. Питання стримування агресії Росії і підтримки України є одними із головних. США раніше пообіцяли, що на саміті НАТО у Вашингтоні Україна отримає так званий «міст» до членства в альянс.
Україна чітко дала зрозуміти, що її мета – стати членом НАТО. Київ і деякі його союзники в НАТО, особливо у Східній Європі, наполягають на запрошенні до членства, хоча й визнають, що Україна не може вступити до НАТО, перебуваючи в стані війни.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Україна на самітах НАТО: ретроспектива