Члени НАТО «глибоко стурбовані» нещодавніми атаками Росії, які зачепили Чехію, Естонію, Німеччину, Латвію, Литву, Польщу і Велику Британію, йдеться в заяві оборонного Альянсу 2 травня.
«Ці інциденти є частиною інтенсифікованої кампанії діяльності, яку Росія продовжує здійснювати в євроатлантичному регіоні... Сюди входять диверсії, акти насильства, кібер- й електронне втручання, кампанії з дезінформації та інші гібридні операції. Члени НАТО висловлюють глибоку стурбованість гібридними діями Росії, які становлять загрозу безпеці Альянсу», – йдеться в заяві.
У НАТО пообіцяли «продовжувати підвищувати» свою стійкість проти таких атак і застосовувати свої інструменти для «протидії й боротьби з гібридними діями Росії».
«Ми засуджуємо поведінку Росії й закликаємо РФ дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань, як це роблять члени Альянсу. Дії Росії не стримають членів Альянсу від продовження підтримки України», – йдеться в повідомленні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Дуда вмовив Трампа підтримати Україну? Чи може Польща вплинути на рішення НАТО щодо вступу УкраїниУ січні голова Військового комітету НАТО, нідерландський адмірал Роб Бауер заявив, що Альянс потребує «трансформації підходу до ведення війни». Згодом він додав, що Захід повинен готуватися до «всеосяжної війни» з Росією.
У березні цього року американський Інститут вивчення війни припускав, що Росія може готуватися до масштабного протистояння з Північноатлантичним альянсом, «не негайно, але, можливо, у коротші строки, ніж раніше припускали деякі західні аналітики».
Наприкінці січня Інститут вивчення війни (ISW) проаналізував повідомлення в західних ЗМІ про можливі «сигнали Кремля» щодо готовності до переговорів про безпеку в Україні і можливу відмову від протидії членству України в НАТО. Аналітики наголосили, що, на їхню думку, максималістські цілі Кремля – контролювати Україну і послабити НАТО – залишаються незмінними.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час