У МЗС після публікації The Times заявили, що Україна не планує створювати ядерну зброю

«Україна тісно співпрацює з МАГАТЕ і є повністю прозорою для його моніторингу, що виключає використання ядерних матеріалів у військових цілях», – заявив речник МЗС Георгій Тихий

Міністерство закордонних справ заявило, що Україна не має наміру створювати ядерну зброю.

«Україна дотримується ДНЯЗ (Договір про нерозповсюдження ядерної зброї – ред.); ми не володіємо, не розробляємо і не маємо наміру створювати ядерну зброю. Україна тісно співпрацює з МАГАТЕ і є повністю прозорою для його моніторингу, що виключає використання ядерних матеріалів у військових цілях», – написав речник МЗС Георгій Тихий у соцмережі Х.

Раніше сьогодні видання The Times із посиланням на документ, підготовлений для Міністерства оборони України, повідомило, що Україна протягом місяців може розробити елементарну ядерну зброю, подібну до тієї, яку США скинули на Нагасакі в 1945 році, щоб зупинити Росію в разі, якщо Вашингтон скоротить військову допомогу.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Єрмака запитали, чи існують умови, за яких Україна могла б повернутися до виробництва ядерної зброї. Він відповів

За повідомленням, Україні, не маючи часу на будівництво й експлуатацію великих об’єктів, необхідних для збагачення урану, під час війни довелося б покладатися на використання плутонію, видобутого з відпрацьованих паливних стрижнів, взятих з українських ядерних реакторів.

На пресконференції в Брюсселі в жовтні президент Володимир Зеленський, розповідаючи про свою розмову з тоді кандидатом у президенти США Дональдом Трампом, заявив, що Україні для захисту потрібні або ядерна зброя, або членство в НАТО. Зеленський наголосив, що Україна обирає НАТО, а не ядерну зброю.

Після цього німецьке видання BILD повідомило, що нібито влада України дійсно серйозно розглядає можливість відновлення запасів ядерної зброї. Видання посилалося на заяву неназваного високопоставленого українського чиновника, за словами якого, Україна не змириться з другим наступом російських військ на Київ, і в цьому разі буде відновлено український ядерний арсенал, від якого країна добровільно відмовилася в 1990-ті під час підписання Будапештського меморандуму.

«У нас є матеріали, у нас є знання. Якщо буде наказ, нам знадобиться лише кілька тижнів, щоб отримати першу бомбу», – заявив цей український чиновник.

У МЗС України тоді назвали такі повідомлення інсинуаціями.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Україна ніколи не говорила про підготовку до створення ядерної зброї – Зеленський