МВС Грузії заявило про кримінальні справи щодо понад 20 людей у зв’язку з протестами

Напередодні грузинська опозиція висунула вимоги до влади, серед яких – звільнення всіх затриманих під час акцій. На фото: поліція на мітингу в Тбілісі, 5 грудня 2024 року

Грузинська поліція за останні дні відкрила справи щодо щонайменше 23 учасників протестів, йдеться в заяві Міністерства внутрішніх справ країни.

6 грудня відомство повідомило про затримання трьох людей за підозрою в «груповому насильстві», а напередодні звітувало про 23 кримінальних справи щодо учасників протестів.

За заявою МВС від 5 грудня, щодо 13 людей ведеться розслідування за статтями про організацію групового насильства або участь у ньому та про хуліганство. Ще одного звинувачують у підготовці вибуху. Імена підозрюваних не називаються – відомо, що серед них є іноземці. Усім їм загрожує до дев’яти років позбавлення волі.

Проти ще дев’ятьох учасників протестів відкрили кримінальні справи щодо статей про пошкодження міського майна та напад на поліцейських. Імена обвинувачених також не розголошуються. За осудні вчинки передбачено покарання до семи років колонії.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Грузії проводять обшуки в помешканнях ексміністра оборони

У п’ятницю поліція повідомила про затримання трьох людей «за організацію, керівництво та участь у груповому насильстві».

Проєкт Радіо Свобода «Ехо Кавказу» повідомляє, що одного із затриманих – 20-річного Луку Джабуа – перевели в слідчий ізолятор у тбіліському районі Дігомі. Його відвідала адвокатка Русудан Агулашвілі. За її словами, її підзахисний не контактував із правоохоронцями на мітингах і здебільшого стояв у задніх рядах мітингу зі своїми друзями:

«20-річного хлопчика затримано за організацію групового насильства. Йдеться про частину першу статті 225. Матеріали справи нам поки що невідомі. В нього відібрали телефон. Він гадки не має, про яку організацію і про який момент йдеться. Якщо ми ознайомимося з матеріалами справи, то дізнаємось більше подробиць».

Тим часом актор Андро Чичінадзе та комік Онісе Цхададзе чекають на висунення звинувачень в ізоляторах тимчасового тримання. Їх затримали 5 грудня, як і ще трьох людей за звинуваченням в організації, керівництві, участі у груповому насильстві та публічних закликах до насильницьких дій.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Грузинська опозиція сформулювала вимоги до влади

Напередодні грузинська опозиція висунула вимоги до влади, серед яких – звільнення всіх затриманих під час акцій та закриття справ проти них, а також нові парламентські вибори.

У Грузії з 28 листопада тривають протести. Причиною стало рішення грузинського парламенту зупинити до 2028 року переговори про вступ Грузії до Євросоюзу і відмовитися від європейських грантів.

При цьому прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе підкреслив, що грузинська влада залишається вірною своїй меті і країна буде готова до вступу до ЄС до 2030 року.

Поліція застосовує для розгону протестувальників водомети і сльозогінний газ. Затримано загалом близько 300 людей.

Кобахідзе звинуватив в організації протестів опозицію і неурядові організації.

Your browser doesn’t support HTML5

Як буде розвиватися ситуація в Грузії далі? Чотири можливі сценарії: від позачергових виборів до масових протестів (відео експлейнер)