Національна рада з питань телебачення та радіомовлення закликає медіа до коректного та професійного підходу у висвітленні чутливих тем, зокрема процесу мобілізації та діяльності ТЦК.
Як йдеться у заяві Нацради, ці теми зазнають особливих інформаційних атак через активне фокусування та поширення фейків з боку РФ.
«Важливо, аби вітчизняні медіа відрізняли правдиву інформацію від російських вкидів та подавали інформацію лише з офіційних та достовірних джерел. Це є важливим аспектом захисту національної безпеки», – зазначається у заяві.
У Нацраді зауважують, що агресор активно намагається сформувати в українському суспільстві негативне ставлення до процесу мобілізації, «демонізувати» ТЦК та їхніх співробітників, а мета цієї діяльності – зупинити мобілізацію, розколоти суспільство, посіяти паніку і розбрат, і таким чином знизити обороноздатність України.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія використовує скандали довкола ТЦК в Україні, проводячи свою ІПСО
Національна рада закликає українські медіа:
- дотримуватись професійних стандартів, ретельно вивчати джерела, зокрема й при цитуванні іноземних ресурсів, достовірність і походження будь-якої інформації, особливо пов’язаної з мобілізаційними процесами та військовими діями;
- навіть у разі висвітлення якогось суперечливого випадку затримання людини представниками ТЦК варто максимально обережно використовувати цитати, бо емоційні висловлювання у таких випадках є природніми, але їх поява в медіа з поширенням перекручується та надає їм перебільшеного значення;
- розуміти, що більшість повідомлень про неприємні факти приходять з соцмереж, де важко перевірити і сам факт, і тим більш обставини події, особливо з урахуванням активності противника – тому фактчекінг є непорушною основою якісного інформування.
Днями після концерту гурту «Океан Ельзи» в Києві, як повідомляли медіа з місця подій, співробітники місцевого територіального центру комплектування перевіряли військові документи в чоловіків, кількох доправили до ТЦК. Повідомлення про це вийшли з заголовками про «рейди», «облави».
У Київському міському ТЦК та СП після цього заявили, що «заходи оповіщення та перевірки військово-облікових документів здійснюються постійно». Це, за їхніми твердженням, «почалося від моменту, коли було введено в дію закон про мобілізацію у зв’язку з введенням в країні правового режиму воєнного стану».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Перевели в піхоту»: як військові фахівці потрапляють в окоп і чому це проблема для ЗСУ