Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр закликала не поширювати неперевірену інформацію щодо звільнення населених пунктів.
«Дякуємо всім небайдужим, але ми самі впораємося з психологічним тиском на ворога! Не треба писати про кожен тимчасово окупований населений пункт, що він вже наш. На жаль, зараз мережами шириться багато інформації про нібито звільнені населені пункти, яка не відповідає дійсності», – написала вона у фейсбуці 10 вересня.
За словами Маляр, серед згаданих у публікаціях «звільнених» населених пунктів зустрічаються такі, що «лише частково контролюються ЗСУ, і там тривають бої, а є навіть такі, звільнення яких немає в планах на найближчі дні».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЗСУ взяли Ізюм. Масовий відступ військ РФ може стати катастрофою для Путіна – генерал РаянВона додала, що населений пункт можна вважати звільненим тоді, коли він «зачищений, і правоохоронними органами здійснено стабілізаційні заходи».
«Тобто, якщо наші війська фізично зайшли в населений пункт, це ще не означає автоматично, що ми його контролюємо. Попереду ще можуть бути бої та чимало спеціальних заходів зі звільнення», – заявила заступниця голови Міноборони.
У вечірньому зведенні 10 вересня Генштаб ЗСУ повідомив, що продовжується звільнення захоплених російськими військами населених пунктів у Харківській області і на Південнобузькому напрямку. «З міркувань безпеки наших військовослужбовців офіційну інформацію буде надано згодом», – заявили у командуванні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Міноборони Росії визнало відступ своїх військ від Балаклії й ІзюмуНапередодні президент Володимир Зеленський повідомив, що Збройні сили України на цей час звільнили і взяли під контроль понад 30 населених пунктів на Харківщині.
Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що українські сили демонструють ознаки успіху на полі бою в двох контрнаступах: біля Харкова і Херсона.
Міністерство оборони Росії 10 вересня вперше після початку українського наступу в Харківській області, внаслідок якого був прорваний фронт і звільнені десятки населених пунктів, непрямо підтвердило відступ російських військ, назвавши це «перегрупуванням».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час