Міноборони Росії заявило про початок третього етапу ядерних навчань

За повідомленням, буде відпрацьовано завдання отримання ядерних боєприпасів для оперативно-тактичних ракетних комплексів «Іскандер-М» (фото ілюстраційне)

Міністерство оборони Росії 31 липня заявило про початок третього – останнього – етапу навчань нестратегічних ядерних сил.

Як йдеться у повідомленні, «будуть відпрацьовані питання підготовки частин... до бойового застосування нестратегічної ядерної зброї». У третьому етапі тренувань візьмуть участь військові Центрального та Південного військових округів, а також повітряно-космічні сили.

У заяві російського відомства також сказано, що буде відпрацьовано завдання отримання ядерних боєприпасів для оперативно-тактичних ракетних комплексів «Іскандер-М», спорядження ними ракет-носіїв та «прихованого висування у призначені позиційні райони для підготовки до проведення електронних пусків».

Читайте також: Путін боїться дронів України – західні ЗМІ про ППО біля дач очільника РФ

У перших двох етапах навчань брали участь частини Ленінградського та Південного округів, а також ПКС та флоту. У них брали участь і збройні сили Білорусі, де також розміщено тактичну ядерну зброю.

Про проведення навчань нестратегічних ядерних сил Міноборони Росії оголосило 6 травня. Таке доручення дав президент Володимир Путін - як повідомляло військове відомство, «у відповідь на провокаційні заяви та погрози окремих західних офіційних осіб на адресу Російської Федерації».

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков тоді заявляв, що навчання спровоковані заявами президента Франції Еммануеля Макрона, тодішнього глави МЗС Великої Британії Девіда Кемерона та представників США, зокрема, про можливість відправки до України військовослужбовців країн Заходу.

Читайте також: Адміністрація США опублікувала дані про ядерний арсенал країни

Перший етап навчань пройшов у травні, а другий – у червні.

Нестратегічна (або тактична) ядерна зброя – ядерні боєприпаси, засобами доставки яких є ракети щодо малого радіусу дії та які мають відносно малу потужність. Зокрема тактичну ядерну зброю можуть застосовувати ракетні комплекси «Іскандер».

У зв’язку з війною в Україні країни Заходу неодноразово висловлювали побоювання щодо можливого застосування Росією тактичної ядерної зброї. У Москві прямо такої можливості не відкинули, президент Володимир Путін при цьому посилається на ядерну доктрину, відповідно до якої застосування ядерної зброї можливе при загрозі «самому існуванню Росії». Поки що, за його словами, необхідності застосовувати ядерну зброю не було.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Путін: Росія розгорне ракети середньої та малої дальності, якщо США розмістять свої ракети в Німеччині