Бійці Військово-морських сил України на навчаннях НАТО REPMUS 24 за допомогою бойової системи DELTA скоординували роботу понад 50 безпілотних апаратів різних типів, йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства оборони.
За даними відомства, навчання проходили поблизу півострова Троя у Португалії з 9 до 27 вересня. Військові відпрацьовували використання дронів для низки задач, зокрема боротьбу з підводними човнами, нейтралізацію морських мін та захист критичної підводної інфраструктури.
Серед цілей навчання REPMUS 24 – інтеграція безпілотних платформ, систем управління та міждоменна взаємодія, а також досягнення оперативної сумісності з системами управління країн-партнерів НАТО.
ВМС України вперше взяли участь у найбільших навчаннях НАТО з використання безпілотних систем у морських операціях, кажуть у оборонному відомстві.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Міністри оборони країн G7 заявили про підтримку членства України в НАТО«Під час навчань DELTA змогла під’єднатися та отримувати дані про місцеперебування німецької роботизованої собаки Robotics-L від Rheinmetall. Цей чотирилапий робот завдяки своїй мобільності здатний супроводжувати солдатів у складній місцевості, виконувати різноманітні завдання і сприяти їхньому захисту від мінних перешкод», – розповіли у Міноборони.
Також, за даними відомства, система DELTA інтегрувалась з іншими бойовими системами, що дозволило обмінюватися даними та розмежувати «свої» та «ворожі» сили. Це значно покращило управління операціями і підвищило рівень координації дій учасників маневрів.
За словами заступниці міністра оборони Катерини Черногоренко, «низка заходів НАТО за участі України цього року доводить, наскільки цінними є інноваційні розробки наших військових для західних партнерів».
Вона підкреслила, що «спільні маневри з НАТО, зокрема REPMUS 24, не лише сприяють обміну досвідом, але й підвищують рівень взаємодії між Україною і партнерами».
«Участь ВМС України в цих масштабних навчаннях та їх внесок є важливим кроком для подальшого розвитку та технологічного вдосконалення Сил оборони», – наголосила Черногоренко.
Навчання REPMUS 24 організовані Групою об’єднаних сил і засобів НАТО для морських безпілотних систем, Центром морських досліджень і експериментів НАТО, інженерним факультетом Університету Порту і Європейським оборонним агентством.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Президент ПА НАТО поставив під сумнів швидке запрошення України: «тим більше до завершення каденції Байдена»