Київський апеляційний суд не задовольнив апеляційні скарги, подані на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду Києва про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту до народного депутата від «ОПЗЖ» Віктора Медведчука.
Під час засідання деякі народні депутати виявили бажання взяти Медведчука на поруки. Серед них – його однопартійці Нестор Шуфрич, Олег Волошин, Григорій Мамка, Віктор Чорний, Ілля Кива, Юрій Павленко, Юлія Льовочкіна, Юрій Бойко та інші.
18 травня в Офісі генерального прокурора України повідомили Радіо Свобода, що оскаржили рішення Печерського суду про домашній арешт Медведчука.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Ахметов, Порошенко, Медведчук: кого з олігархів Зеленський може позбавити впливу?В Офісі генпрокурора додали, що прокурори наполягають на застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 300 мільйонів 930 тисяч гривень.
Народний депутат України Ренат Кузьмін у телеграм-каналі повідомив, що адвокати Віктора Медведчука також внесли апеляцію на рішення Печерського суду щодо застосування до Медведчука цілодобового домашнього арешту.
11 травня на тлі проведення обшуків у депутата Віктора Медведчука генпрокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що підписала підозри двом депутатам – Віктору Медведчуку і його соратнику Тарасу Козаку. Їм інкримінують «державну зраду» і «готування до розграбування національних цінностей на окупованій території».
Голова Служби безпеки України Іван Баканов повідомив, що Козак нині перебуває в Росії. За словами Медведчука, Козак перебуває на лікуванні в Білорусі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Медведчук негласно вів перемови з бойовиками та російською владою – Bihus.Info12 травня Медведчук прийшов до Офісу генерального прокурора і заявив, що ознайомився з підозрою. Пізніше адвокат Медведчука повідомив, що підозра вручена за статтями 111 і 438 ККУ (держзрада і порушення звичаїв війни).
13 травня Печерський районний суд Києва відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 9 липня. Прокурори просили взяти політика під варту до 10 липня з альтернативою внесення застави у 300 мільйонів 930 тисяч гривень.
Офіційно інкриміновані Вікторові Медведчуку факти були вперше оприлюднені у журналістському розслідуванні «Схем» (спільний проєкт Радіо Свобода і «UA:Перший») у жовтні 2018 року.
19 лютого РНБО запровадила санкції проти Віктора Медведчука, які ввів у дію указом президент Володимир Зеленський. Раніше також санкції запровадили проти колеги Медведчука по фракції Тараса Козака і телеканалів «112», ZIK та NewsOne, які йому належать. У партії ОПЗЖ назвали санкції «репресіями» і «знищенням демократії».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Справа Медведчука. Як Путін реагуватиме на арешт свого головного союзника в Україні?