Мамедов збирається звільнитися з посади заступника генпрокурора

Про те, що Гюндуз Мамедов звільняється з посади, повідомили і в юридичній компанії «Міллер»

Заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов збирається написати заяву про звільнення за власним бажанням. Про це Радіо Свобода повідомили в прокуратурі 26 липня.

«Заяву ще не написали, але плануємо. За власним бажанням, з посади і з органів прокуратури», – повідомили в ОГП.

Про те, що Мамедов звільняється з посади повідомили і в юридичній компанії «Міллер».

«Керівництво Офісу генерального прокурора свідомо створило складні умови роботи та всіляко блокує виконання Мамедовим, інтереси якого представляє юридична компанія «Міллер», своїх посадових обов’язків, систематично здійснюючи тиск на нього, що повністю нівелює основоположні принципи незалежності прокурора», – мовиться в повідомленні.

В компанії додали, що законних підстав для звільнення Мамедова немає, тому «активно використовується дискредитаційна інформаційна кампанія».

В Офісі генпрокурора цю заяву наразі не коментували. Радіо Свобода також намагається отримати коментар Гюндуза Мамедова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Мамедова забрали доступ до держтаємниці – джерела

У липні генеральна прокурорка Ірина Венедіктова у новому розподілі обов’язків не залишила департаментів за своїм заступником Гюндузом Мамедовим.

2 липня заступник генерального прокурора Максим Якубовський підписав наказ про припинення доступу до державної таємниці заступника генпрокурора Гюндуза Мамедова.

1 липня генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова передумала віддавати керівництво департаментом нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту (який раніше перебував у віданні Мамедова), своєму заступникові Максиму Якубовському і забрала цей департамент під власне керівництво.

2 липня відразу кілька правозахисних організацій оприлюднили звернення до президента Володимира Зеленського через ситуацію навколо Департаменту нагляду в кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту Офісу генерального прокурора (відомого як «департамент війни»). Текст звернення оприлюднив Центр прав людини ZMINA.

Згідно з позицією активістів, рішення генеральної прокурорки Ірини Венедіктової підпорядкувати департамент собі «нівелює семирічну роботу організацій громадянського суспільства, міжнародної спільноти та самого Департаменту і ставить під загрозу справедливість і відновлення прав жертв найтяжчих міжнародних злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту на території України».

Причиною того, що в Гюндуза Мамедова забрали контроль над департаментом щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Венедіктова назвала «листи від СБУ». Такі пояснення генпрокурорка надала правозахисникам та юристам, із якими мала зустріч. Про зміст розмови Радіо Свобода розповідала координаторка у Медійній ініціативі за права людини Ольга Решетилова, яка була присутня на зустрічі.

«Вона сказала, що причиною відсторонення Мамемода є якісь секретні листи, зміст яких вона звичайно не може розголошувати, тому що гриф таємно. І, мовляв, це не її ініціатива, а справа в листах з СБУ. Вона нас запевнила, що позитивно ставиться до Мамедова і його роботи», – розповіла правозахисниця.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Усунення Мамедова стане подарунком для ворогів України» – голова УГСПЛ про зміни в Офісі генпрокурора