У Лівії в ніч на 12 січня було оголошене перемир'я між урядовими військами й армією генерала Халіфи Хафтара. Однак уже через кілька годин після вступу режиму припинення вогню в силу сторони конфлікту звинуватили одна одну в порушенні домовленостей.
З ініціативою про припинення вогню з 12 січня виступали президенти Росії й Туреччини Володимир Путін і Реджеп Ердоган. Халіфа Хафтар спочатку відмовлявся від перемир'я, але пізніше прийняв умови.
З 2011 року, після повалення і вбивства диктатора Муаммара Каддафі, Лівія потерпає від нападів бойовиків і насильства всередині країни.
Міжнародно визнаний уряд у Тріполі почав працювати в березні 2016 року, але конкурентна політична група на сході країни відмовилася його визнати.
Росія, за деякими повідомленнями, надсилає найманців на підтримку генерала Халіфи Хафтара, лідера опозиційної до уряду Лівійської національної армії. Москва офіційно заперечує цю підтримку.
У квітні сили Хафтара, якого підтримують Єгипет, Об’єднані Арабські Емірати і, за припущеннями, російські найманці, почали наступ на столицю.
Туреччина, яка є членом НАТО, підтримує Уряд національної єдності в Тріполі.