Лідер Китаю виступив проти критики його країни через звʼязки з Росією

Голова КНР Сі Цзіньпін у Парижі з президентом Франції Емманюелем Макроном та головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн

Голова КНР Сі Цзіньпін під час дводенного візиту до Франції виступив проти критики його країни за тісні зв’язки з Москвою на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

«Ми проти того, щоб криза («українська криза», китайський офіційний термін, щоб не називати війною вторгнення РФ в Україну – ред.) використовувалася для покладання відповідальності на третю країну, погіршення її іміджу та провокування нової холодної війни», – сказав Сі. Китайський лідер наголосив, що Пекін не був джерелом цього конфлікту, не підтримує в ньому нічиєї позиції та не є його учасником.

Президент Франції Емманюель Макрон спільно з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, яка була присутня на частині переговорів із Сі Цзіньпіном у Парижі, закликали очільника КНР використати свій вплив на Москву, щоб покласти край війні Росії проти України.

Пізніше у травні Сі прийматиме в Пекіні російського лідера Володимира Путіна. На переговорах у Парижі очільник КНР не висловив жодних чітких намірів щодо тиску Пекіна на Москву. Сі обмежився лише загальним побажанням миру, зазначає The New York Times.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Україна в турне Сі Цзіньпіня Європою. Як перетягнути Китай на український бік?

На переговорах Макрон також закликав Сі не допускати експорту будь-яких технологій, які можуть бути використані Росією під час її вторгнення в Україну. Західні лідери стурбовані тим, що Китай, попри його офіційну позицію нейтралітету щодо подій в Україні, може суттєво підтримувати Росію, постачаючи їй обладнання, придатне для виробництва зброї.

Емманюель Макрон, який не раз допускав можливість надсилання західних військ в Україну, запевнив Сі Цзіньпіна, що Франція не перебуває у стані війни з Росією чи з її народом і не прагне повалити уряд Путіна. При цьому, як сказав Макрон, без безпеки України не може бути безпеки Європи. Французький президент, говорячи про війну в Україні наголосив на важливості підтримки тісного діалогу між Парижем і Пекіном.

На пресконференції в Парижі Сі заявив, що Китай відіграє активну роль у досягненні миру в Україні. Він зазначив, що Пекін виступає «за проведення в належний час міжнародної мирної конференції, визнаної як Росією, так і Україною, яка забезпечує рівну участь усіх сторін та справедливе обговорення всіх мирних планів». «Історія знову і знову доводить, що зрештою конфлікти можна вирішити лише мирним шляхом», – додав голова КНР.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Саміт у Швейцарії та Китай і Росія. Чого досягне Україна?

Сі також сказав, що його країна готова працювати з Францією над глобальним припиненням воєн на час Олімпійських ігор у Парижі.

У квітні в інтервʼю французькому каналу BFM із приводу Олімпіади в Парижі Макрон сказав, що сподівається на встановлення так званого олімпійського перемирʼя в дні проведення змагань з 26 липня до 11 серпня. За словами Макрона, під час ігор має бути оголошено перемирʼя у війні в Україні, а також в інших масштабних конфліктах. Французький лідер тоді зазначав, що прагне «залучити багатьох партнерів» для досягнення цієї мети, серед них він згадав і голову КНР Сі Цзіньпіна.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Великий брат» стежить за тобою. Китайські камери відеонагляду захоплюють Європу (розслідування)
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Примусити Росію» зупинити війну. Що може дати Україні і світу Саміт миру у Швейцарії
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зеленський: участь у першому Саміті миру підтвердили лідери Латвії, Іспанії та Бельгії