Китай запустив до орбітальної станції екіпаж із трьох тайконавтів

Запуск ракети-носія з кораблем Shenzhou-19 і трьома тайконавтами для шестимісячної роботи на орбітальній станції. Космодром розташований у пустелі Гобі на північному заході Китаю, 30 жовтня 2024 року

З космодрому Цзюцюань на північному заході Китаю зранку 30 жовтня був запущений корабель «Шеньчжоу-19» з екіпажем із трьох тайконавтів (китайських космонавтів). За кілька годин вони мають прибути на орбітальну станцію «Тяньгун», де змінять екіпаж, який працює на орбіті з 25 квітня, повідомляє Reuters.

Місія «Шеньчжоу-19» стане восьмою експедицією екіпажів на станцію «Тяньгун». Перша працювала у 2021 році з червня до вересня.

Китайська станція рухається навколо Землі по орбіті висотою 400 кілометрів. Станція розрахована на роботу трьох тайконавтів. Під час зміни екіпажів на станції розміщуються шестеро людей.

На 3 листопада заплановано повернення на Землю учасників попередньої, сьомої експедиції.

Одним із експериментів у програмі нової експедиції передбачене випробування в умовах відкритого космосу будівельної «цегли», виготовленої з речовини, подібної до місячного ґрунту. У разі успіху експерименту з’явиться перспектива будівництва на Місяці корпусів майбутньої стаціонарної станції, яка не потребуватиме будівельного матеріалу з Землі. Плановий термін створення китайської станції на Місяці – кінець 2035 року, повідомляє Reuters.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Космічні війни. Чи здатна Росія застосувати ядерну зброю у космосі