Санкції проти російського «Газпромбанку» повинні виконуватися в повному обсязі, заявив речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий 20 грудня.
«З усім розумінням особливих потреб наших партнерів, ми переконані, що міжнародні санкції проти Газпромбанку мають зберігатися у повному обсязі, а будь-які послаблення шкодять колективним зусиллям, спрямованим на підвищення тиску на агресора та відновлення миру, безпеки та стабільності в регіоні», – йдеться в коментарі, оприлюдненому МЗС.
Таким чином речник міністерства прокоментував повідомлення про винятки із санкцій проти банку для Угорщини та Туреччини.
За словами Тихого, МЗС розраховує, що цей крок є «тимчасовим та короткостроковим, а повна дія обмежень буде відновлена та збережена».
Читайте також: Bloomberg: ЄС закликає США пом’якшити санкції проти «Газпромбанку»
Раніше видання 20 грудня Bloomberg заявило з посиланням на міністра енергетики Туреччини Альпарслана Байрактара, що Анкара після переговорів зі Сполученими Штатами отримала можливість продовжувати платити за російський газ через підсанкційний банк.
Також міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив 19 грудня, що Будапешт зможе здійснювати платежі за російських газ через «Газпромбанк».
21 листопада року міністерство фінансів США запровадило санкції щодо «Газпромбанку», зробивши практично неможливими розрахунки за постачання російського газу іноземним покупцям. Згідно з новими обмежувальними заходами, операції за участю банку дозволені до 20 грудня. Виняток для операцій США зробили для проєкту «Сахалін-2» – до 28 червня 2025 року.
Також 18 грудня Мінфін США тимчасово дозволив проводити операції з «Газпромбанком», пов’язані з цивільними ядерними проєктами, запущеними до 21 листопада 2024 року. При цьому цей дозвіл не поширюється на АЕС Paks II в Угорщині.
В обґрунтуванні санкцій у Вашингтоні наголошували, що Росія використовує «Газпромбанк», щоб закуповувати військове спорядження для продовження війни проти України та перераховувати виплати російським військовим.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Країни G7 розмірковують над зміною «стелі цін» для російської нафти – ЗМІ