«Немає сенсу»: Кулеба пояснив, чому Росію не запросили до Швейцарії на саміт миру

Дмитро Кулеба зауважив, що між 2014 і 2022 роками Україна провела майже 200 раундів переговорів з Росією

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що немає сенсу запрошувати Росію на Глобальний саміт миру, який відбудеться у Швейцарії, оскільки не можна гарантувати, що вона діятиме добросовісно. Про це очільник зовнішньополітичного відомства розповів американському виданню Foreign Policy.

«Є лише два способи привести Росію до ситуації, коли вона діятиме добросовісно. Перший – це успіх на полі бою, а другий – коаліція країн, які поділяють однакові принципи і підходи. Саме тому на саміт не планується запрошувати Росію як учасника. Тому що мета цього саміту – об’єднати країни, які поділяють принципи і підходи, на яких вони будуть будувати подальші дії», – розповів дипломат.

Відповідаючи на запитання: «Який сенс у мирному саміті без сторони, яка розпочала війну?», Кулеба зауважив, що між 2014 і 2022 роками Україна провела майже 200 раундів переговорів з Росією в різних форматах, але нічого не спрацювало і закінчилося повномасштабним вторгненням у 2022 році.

Кулеба додав, що коли коаліція країн буде сформована, після цього може відбуватися комунікація з Росією, і Росія може бути частиною переговорів.

Читайте також: Розвідка має дані про план Росії зірвати саміт миру у Швейцарії ­– Зеленський

Уряд Швейцарії під час візиту Володимира Зеленського в січні погодився організувати мирну конференцію. У заяві, оприлюдненій 10 квітня, йдеться, що «наразі існує достатня міжнародна підтримка для проведення конференції високого рівня для початку мирного процесу».

У Росії, яку не запросили на саміт, заявляли, що переговори про мир в Україні, заплановані в червні у Швейцарії, не матимуть сенсу без участі Росії. Речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності».

Конференція, яку українська влада називає Глобальним самітом миру, відбудеться 15–16 червня. Очікується, що від 80 до 100 країн візьмуть участь у зустрічі на розкішному курорті Бурґеншток поблизу міста Люцерн.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Примусити Росію» зупинити війну. Що може дати Україні і світу Саміт миру у Швейцарії