Група незалежних правозахисників відвідала анексований Росією Крим

Балаклавська бухта, Севастополь

Група незалежних правозахисників із України, Азербайджану та Білорусі відвідала анексований Росією Крим для вивчення ситуації із дотримання прав людини на півострові, передає російська служба Радіо Свобода. Поїздка була організована Центром інформації про права людини за підтримки Фонду Домів прав людини (Норвегія) та правозахисної організації з Чехії People in Need.

Правозахисники перебували там з 14 до 18 вересня і зустрічалися з родичами політв’язнів, адвокатів, журналістів та активістів.

«Місія в’їхала до Криму відкрито, декларуючи правозахисну ціль поїздки і у відповідності з передбаченою в Україні процедурою. Однією з цілей поїздки була перевірка доступу до півострову для українських та іноземних правозахисників як з українського, так і з російського боку», – сказала Печончик.

Учасниця місії з Білорусі Тетяна Ревяка розповіла, що «рівень політичних репресій, розв'язаних в Криму у 2014 році, не знизився, видозмінилися форми і види тиску і переслідувань». За її словами, за участь в мирних зібраннях проти їх учасників використовується адміністративне та економічне переслідування – арешти і великі штрафи.

«Сім'ї і близькі політичних в'язнів живуть під постійною загрозою їх безпеки і здоров'ю. Проти них самих заводять сфабриковані кримінальні справи, вони відчувають труднощі з роботою, на їхніх дітей тиснуть в школах, їм погрожують позбавленням батьківських прав», – розповіла Ревяка.

За оцінкою учасника місії з України Кирила Єкимова, силові органи в анексованому Криму діють не тільки спільно із судами, а й з місцевими ЗМІ, підконтрольними владі.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.