В умовах воєнного стану питання державної мови набуло ключового значення, а кожне українське слово – внесок у перемогу України. Про це 27 жовтня написав уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, вітаючи українців із Днем української писемності та мови.
«Сьогодні українська, маючи безпрецедентну суспільну підтримку, пішла у свій контрнаступ – вона на вустах мільйонів», – йдеться у дописі.
Кремінь зазначив, що це свято – важливий чинник консолідації українців, збереження культурної спадщини та зміцнення національної ідентичності.
Опитування, проведені влітку цього року, засвідчили, що 70,5% опитаних українців розмовляють вдома лише або переважно українською мовою. У 2015 році таких було 50%, а у 2006 році – 46%.
28 липня 2023 року президент Володимир Зеленський підписав указ про зміну дати святкування Дня української писемності та мови – з 9 листопада на 27 жовтня.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 5 років закону про державну мову. Наступальна українізація триває ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Мова часів України-Русі. Що про неї відомо та як її досліджують? ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Таємниці графіті Софії Київської. Мова періоду України-Русі ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Від військових до полярників: в Україні та за кордоном писали радіодиктант національної єдності-2024