Лідери Німеччини, Польщі та Чехії звернулися до голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн з проханням про фінансову підтримку для прийому українських біженців, пише агенція Bloomberg, журналісти якої ознайомилися з листом.
«Понад 50% українських біженців, які в’їхали до Євросоюзу, проживають у Німеччині, Польщі та Чехії. Нерівні умови для держав-членів ЄС також очевидні через чисельність населення», – йдеться у листі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Кризи немає, але колишнього вогню теж». Віцемаршалок Сенату розповів про польсько-українські відносиниПісля початку повномасштабного вторгнення Росії кордон Польщі перетнули понад 18 мільйонів українців. Близько мільйона з них залишилися в Польщі, багато хто знайшов роботу, пише Bloomberg.
Німеччина після початку повномасштабного вторгнення Росії прийняла понад мільйон біженців з України. На їхнє розміщення та інтеграцію німецький уряд витратив понад 20 мільярдів євро.
Чехія, за даними міністерства праці країни, офіційно прийняла 340 тисяч українських біженців, які в першому кварталі року заплатили майже вдвічі більше податків, ніж отримали соціальної допомоги. 72% тих, хто перебуває в працездатному віці, працюють, хоча багато хто має менш кваліфіковану роботу, ніж в Україні, зазначає Bloomberg.