У ВМС розповіли, скільки носіїв «Калібрів» тримає Росія у Чорному морі

Дмитро Плетенчук підтвердив, що «росіяни наразі однозначно втратили стратегічну ініціативу в Чорному морі»

Серед тих кораблів, які Росія наразі має у Чорному морі, «основним активом» є носії крилатих ракет – 3 підводні човни проєкту 636 «Варшавянка», 3 малі ракетні кораблі тощо, розповів в телеефірі речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук,

«Вони (сили РФ у Чорному морі – ред.) залишаються, бо вийти – це фактично капітулювати. Тому серед тих кораблів, які є станом на зараз, основним активом є носії крилатих ракет – 3 підводні човни 636-го проєкту, 3 малі ракетні кораблі і 2 фрегати, серед яких і «Макаров». Кораблі мають на борту до 8-ми пускових (установок – ред.), а підводні човни – до 4-х. У принципі це – основний актив, який може представляти для нас небезпеку», - сказав Плетенчук.

За його словами, «особливістю цих одиниць, які перебувають саме у Азово-Чорноморському регіоні, є те, що вони не мають універсальних пускових шахт».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи є «горіхи» у того «Орешника»? Експерти ставлять під сумнів заяви Путіна

«Тобто, окрім «Калібрів», вони, у принципі, нічого запускати більше не можуть – на відміну від, наприклад, нового фрегату, який нещодавно росіяни добудували для Індії. Там, наприклад, пускові вже універсальні, новіші, які можуть теоретично запускати «Онікси» і «Циркони», – заявив речник.

Плетенчук підтвердив, що «росіяни наразі однозначно втратили стратегічну ініціативу в Чорному морі».

20 листопада у розвідці Великої Британії заявили, що, починаючи з 24 лютого 2022 року, українські Збройні сили знищили або пошкодили понад 25% основних російських військових кораблів, що діяли в Чорному морі.

Зазначається, що після 1000 днів війни військово-морський потенціал Росії в Чорному морі був значно виснажений завдяки «високоефективним українським операціям».

При цьому британська розвідка наголошує, що попри те, що Чорноморський флот Росії наразі обмежений східною частиною Чорного моря, він зберігає здатність завдавати ударів із великої відстані по території України на підтримку сухопутних операцій.

У червні представник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив, що Росія ховає великі кораблі і носіїв «Калібрів», але «полювання не має зупинятися».

За даними ВМС України, від початку повномасштабної війни Чорноморський флот Росії втратив близько третини своїх кораблів через ураження російських суден під час українських ударів.

Your browser doesn’t support HTML5

В якому стані моря України? | Новини Приазов’я