Попри те, що Прага припинила прямі закупівлі російського газу, Чехія продовжує імпортувати енергоносії російського походження на європейських ринках, де відстежити першоджерело технічно складно, каже в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода уповноважений чеського уряду з питань відновлення України Томаш Копечний.
«Що стосується газу й нафти, річ у тому, що коли справа доходить до імпорту, ми купуємо на європейському ринку. Ми не купуємо безпосередньо у «Роснефть» або якоїсь іншої російської компанії, і ніякі чеські компанії не купують це в них. Вони купують його на енергетичному ринку в Європі. Але це той факт, який дозволяє російським компаніям успішно продавати свою нафту і газ Чехії і при цьому не порушувати режим санкцій», – сказав Копечний.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чому корупція віддаляє мир. Ексклюзивне інтерв’ю із чеським уповноваженим з відновлення УкраїниВін пояснив, що інколи відстежити країну, яка видобуває викопні енергоносії практично нереально: «Вони продають енергоносії через інших партнерів. Зрештою, це не так легко відстежити, як зброю, яка має свій ідентифікатор, щоб запобігати її поширенню».
Раніше стало відомо, що Чехія витратила понад сім мільярдів євро на російську нафту й газ. Це більш ніж уп’ятеро перевищує суму 1,29 мільярда євро, яку вона надала Україні як військову допомогу, повідомляє базований у Болгарії Центр вивчення демократії.
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Євросоюз не ухвалив санкції, які передбачають ембарго на російський газ. При цьому Росія припинила постачання до багатьох країн ЄС, а деякі самі відмовилися від російського газу. Також США і країни Європи регулярно запроваджують санкції, що забороняють або обмежують співпрацю з російськими компаніями.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: В ЄС зріс імпорт російського скрапленого газу, країни-члени вимагають його відстежувати