Командир «Азова» зателефонував дружині, про своє місце перебування та умови утримання не розповів

Денис Прокопенко, командир окремого загону спецпризначення «Азов», в одному з останніх відеозвернень із заводу «Азовсталь» , 20 травня 2022 року

Денис Прокопенко, командир окремого загону спецпризначення «Азов» Національної гвардії України, після кількаденного мовчання, зателефонував своїй дружині, Катерині Прокопенко. Про це вона повідомила в коментарі кореспондентові Радіо Свобода. Розмова між подружжям сталася 23 травня.

«Він зателефонував з невідомого номера, розмова була буквально 30 секунд. Він запитав, як у мене справи? Я намагалася запитати, як у нього справи, але зв’язок був дуже поганий», – розповіла Прокопенко.

Російське Міноборони раніше заявляло, що 2439 українських військових, що перебували у районі заводу «Азовсталь», ​«здалися в полон».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Не тільки стічні води: мер Маріуполя попереджає про спалахи хвороб через хаотичні поховання в місті

Тоді як офіційний Київ називає це евакуацією – операцією із порятунку тамтешнього гарнізону.

Ймовірність його обміну в російському МЗС не відкидають.
Українські військовослужбовці наразі можуть перебувати на окупованій території Донеччини.

«​В нас немає інформації, які у них насправді умови, тому що єдине медіа, яке зараз там є – це з російської сторони. Знаю від інших жінок, які отримували дзвінки від своїх чоловіків військових. Казали, що чекають на, скажімо так, швидке повернення додому», – каже дружина командира «Азову».

Читайте також: «Ми були очима мирних жителів Маріуполя». Інтерв'ю з фотографами Associated Press



За словами Катерини Прокопенко, ось що її чоловік говорив перед евакуацією українських військових із «Азовсталі»​:

«​Це єдиний був метод, єдиний шлях, адже для нього важливо, щоб особовий склад був живий. І вже всі розуміли, що росіяни з кожним днем посилювали штурм. Мали дані: де хто знаходиться, де скупчення солдатів у цих бункерах, і вони вже точково спеціально добивали», – розповіла Прокопенко Радіо Свобода.

Катерина Прокопенко (в центрі) разом із іншими дружинами захисників «Азовсталі» Ольгою Андріановою (ліворуч) та Ганною Науменко

А також повідомила, що наразі майже 500 сімей – рідні бійців полку «Азов», морпіхів, нацгвардійців, прикордонників та інших українських оборонців Маріуполя – оголосили про створення асоціації сімей «Азовсталі». Організація перевірятиме і поширюватиме інформацію про стан та умови утримання військових звідти. А також планує регулярно звертатися у міжнародні інстанції задля їхнього звільнення.

Заступник голови МЗС Росії Андрій Руденко заявив 25 травня, що Москва обговорюватиме обмін військових «Азова» тільки після «суду» над ними.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час